Tanıtım Yazıları

Akbil.Net Ünlü İncelemesi

Eskilerin yakından tanıdığı Haldun Taner Kimdir 16 Mayıs 1915 yılında dünyaya gelmiştir.Haldun Taner babasını daha beş yaşında iken öldüğü için annesi ile beraber dedesinin konağında kalmaa başlamış ve gençlik yıllarını orda geçirmiştir. 1946 yılında Haldun Yazıcıoğlu takma ismi ile “Töhmet” adlı ilk hikayesini piyasaya sunmuştur. Edebiyat yaşantısına ise gençlik yıllarında yazmış olduğu küçük hikayelerle yön vermiştir.

Köroğlu Kimdir diye soracak olursak karşımıza Asıl adı Ruşen Ali olan ama köroğlu diye nam salan halk şiirlerinin kahramanı çıkacaktır. 16. yüzyıllarda adı Yusuf olan çok iyi at bakıcılığı yapan yiğit bir adamın oğludur Ruşen ali yani namıdiyar köroğlu.

Bir çok kişi merak eder İsaac Newton Kimdir diye fakat bu sorunun cevabı gayet açıktır. Newton insanlık ve matematik adına kolaylık sağlayacak çok önemli bir buluşu yani ne yer çekimini bulan bilim adamıdır. Başına elma düşmesi sonucu yerin elmayı çektiğini keşfeder ve yer çekimi adında bu buluşu tüm dünyaya duyurur.

Kaynak olarak yararlandığımız akbil sitesine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aklınıza takılan daha bir çok konuyu akbil.net adresinden kolayca bulabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Paylaşın