Tanıtım Yazıları

Ali Kundilli 2 Hd Olarak Buradan İzleyebilirsiniz

Yerli yapım sinema filmlerinden, komedi filmlerinin gördüğü ilgiyi ve bu tarz filmlerin ayrı bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Türk komedi serisine ait olan Ali kundilli 2 izle filmi, kısa bir süre önce gösterime girmiş bulunmakta. İlk filmi izlense bile beğenilmeyen Ali Kundilli serisinin, filmin ikinci yarısında da çizgisinden çok fazla uzaklaşmadığını ve mizahı ince bir şekilde kullanmaktan uzak olduğunu büyük ölçüde görüyoruz. Filmin beyaz perde puanı 1,5 olarak karşımıza çıkıyor.

Bu da yerli komedi filmlerinin bir an evvel mevcut çizgisinden ayrılarak farklılığa ve inceliğe yönelmesi gerektiğinin önemli bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Filmin başrolü, filmin senaristliğini üstlenen Cem Gelinoğlu olarak karşımıza çıkıyor. İlk filmde de, aynı kadro ile karşımıza çıkan bu filmde, Ali ve İlknur aşkının devamı yer alıyor.
Filmin konusunu anlatmaya başlamadan önce Cem Gelioğlu’nu ilk olarak sosyal medya üzerinden Vine fenomeni olarak tanıdığımızı hatırlatalım. Filmin yönetmeni ise Recep İvedik ve Fetih 1453 filmlerinin yönetmenliğini yapmış olan Faruk Aksoy olarak karşımıza çıkıyor.

Ali Kundilli 2 Filminin Konusu
Ali Kundilli 2 filminin konusu, İlk filmdeki aşıklar olan Ali ve İlknur’un bebek beklerken başlarından geçenleri anlatıyor diyebiliriz. Burada komedi unsuru yaratmak ve bir olay döngüsü oluşturabilmek için İlknur karakterinin bitmek tükenmek bilmeyen aşermeleri ve hamilelik nazları kullanılmış. Aliden oldukça zorlu görevleri başarmasını isteyen İlknur’un rüyası ise filmin akışını değiştiren dönüm noktası oluyor. Bebek heyecanı ile başlayan film, bir yol macerası ile devam ediyor. İlknur, rüyasında bebeğini İstanbul’da değil de Alinin Babaannesinin yaşamakta olduğu köy olan Ayvalık Küçükköy’de doğurması gerektiğini görüyor. Daha sonrasında ise karakterler, İstanbul’dan Ayvalık’a doğru yola düşüyor. Elbette yol maceraları filme heyecan katmak için kullanışmış unsurlar arasında yer alıyor. Filmdeki yardımcı karakterlerin kullanılması ile film zenginleştirilmeye çalışılmış. Filmin devamı ise Alinin Babaannesinin köyü olan Ayvalık’ta geçiyor.
Klasik şehir, köy ve komedi filmlerinden biri olan Ali Kundilli 2 filminde, bebeğin doğumunu da görüyoruz. Doğumun Ayvalık’ta olması ise köy halkına hayli yarıyor diyebiliriz.
Ali kundilli 2 izlemek isteyenlerin öncelikle filmi izleyenlerin yorumlarını incelemelerini ya da en azından beyaz perde eleştirisini okumalarını tavsiye ederiz. Yazımızın geri kalanında filmin beyazperde eleştirisine yer vereceğiz.

ali kundilli 2 filmi

Ali Kundilli 2 Filminin Beyazperde Eleştirisi
Ali kundilli 2 full izle seçeneği ile online olarak izleyebileceğiniz filmin Recep İvedik komedi kültürünün bir yan ürünü olduğunu açıkça görebiliyoruz.
Özellikle küfrün bol miktarda kullanılmış olması, kaba ve neredeyse hakarete varan sahnelerin izleyiciye bir komedi olarak sunulması, bu film türünde sanattan çok sektörleşmenin söz konusu olduğunu gösteriyor.

Ali Kundilli 2 filminde de yine aynı şekilde küfürlü sahnelere yer verilmiş ve yapılan eleştirilerde, yardımcı karakterlerin son derece zayıf kaldığı da üzerinde durulan noktalar arasında yer alıyor.
Filmin yalnızca İlknur ve Ali etrafında dönmesi ve bahsedilen mizah unsurlarına bolca yer verilmesi film senaryosu için çok fazla bir emek harcanmadığını gösteriyor.
Oyuncuların, oyunculuk bakımından kendilerini ilk filme göre biraz daha geliştirmiş oldukları da eleştiriler arasında yer alıyor. Ancak bu gelişiminin üst düzey olduğunu söyleyebilmekte mümkün değil.

Kısacası filmi izlerken farklı bir şeyler görmek gibi beklentileriniz bulunuyorsa hayal kırıklığına uğrayacağınız kesin diyebiliriz. Son 6-7yıldır izlediğiniz yerli komedi filmlerinin bir kopyası olan film beklentileri karşılamaktan oldukça uzak.
Aynı zamanda bu tür filmlerin, eşlerin ve çiftlerin ilişkilerinde saygıyı geri plana atacak şekilde değişimlere sebep olduğunu da göz ardı etmemek gerekmekte.

Düşüncelerinizi Paylaşın