Tanıtım Yazıları

Astropay Nereden AlınırNasıl Para Yatırılır

Günümüzde yüzlerce internet mağazası üzerinde kullanılır halde bulunan ve her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başlanan ön ödemeli sanal kart, astropay olarak isimlendirilmektedir. Tanımdan da anlaşılacağı gibi astropay kart, önceden belirlenmiş limitlerin yüklenerek harcanmasına imkan sağlayan bir sistemdir. Kartlar bayi olarak isimlendirilen kişi ya da kuruluşlarca hazırlanmakta ve ihtiyaç sahiplerine elektronik ortamda teslim edilmektedir. Hizmeti sunan kişi ya da kuruluşlar, resmi olarak yetkilendirilmiş olan işletmelerdir. Bu işletmeler üzerinden alınan astropay kartlar, elektronik ön ödeme sistemini destekleyen tüm online mağazalarda ve oyun sitelerinde kullanılmaktadır.

Kullanım aşaması son derece kolay ve güvenli olup, uygulanan yöntemler, http://www.astropaykartal.gen.tr/astropay satış sitesi üzerindeyapılmaktadır.

Astropay ile Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Astropay nereden alınır işlemi, klasik kredi kartları veya banka kartları ile yapılan işlemlere benzemektedir. Uygulama aşamasında önemli olan, kart içerisinde limitin bulunduğundan emin olunması ve bayiler tarafından verilen 16 haneli astropay kart numarasının doğru şekilde not alınmasıdır. Alış veriş yapıldığında ya da para transfer işlemi yapılması planlandığında, ödeme yöntemi olarak astropay seçeneği tercih edilmelidir.

Astropay tercih edildikten sonra, para yatırma ya da ödeme ekranına kart bilgilerinin girileceği bir sayfa gelecektir. Gelen bu sayfaya bayiler tarafından verilmiş olan 16 haneli astropay kart numarası girilmelidir. Kart numarası girildikten sonra, yine bayiler tarafından verilen 3 haneli güvenlik kodu da ilgili haneye girilmeli ve ödeme yapılacak miktar yazılmalıdır. Tüm bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra, ödeme işlemine ya da para transferi işlemine devam edilmelidir. Onay verildikten sonra, astropay card işlemi tamamlanmış olacaktır. Onay verildiği andan itibaren transfer ya da ödeme işlemi, anında karşı tarafın hesaplarına geçecektir. Üstelik bu işlemler esnasında astropay kart sahibinden her hangi bir komisyon bedeli de alınmayacaktır.

Astropay ile Para Yatırma Güvenli mi?

Bilinen ödeme çeşitleri arasında en güvenli para yatırma işlemi, astropay kart ile gerçekleştirilen yöntemlerdir. Astropay ile para yatırma klasik bankacılık işlemlerinin sağlayamadığı avantajları sağlamaktadır. Hiçbir şekilde banka bilgilerinin ya da kişisel bilgilerin astropay kartlarda ya da hesaplarda görülmemesi, en belirgin güvenlik tedbiridir. Kartın limitler dahilinde harcanması, pin kodu sisteminin bulunması ve kartın son kullanma tarihinden itibaren kullanımının sona ermesi gibi tüm özellikler, astropay para yatırmanın güvenli hale gelmesi için alınmış tedbirlerdir.

Kullanıcıların dikkat etmesi gereken tek şey, pin kodlarının başkalarının eline geçmesini engellemektir. Bilgilerin kart sahibi haricinde başka bir kişi tarafından ele geçirilmesi halinde her hangi bir güvenlik zafiyeti yaşanmamaktadır. Ayrıca, kullanım süresinden sonra kartlar otomatik olarak iptal olduğundan, kart numarası çalınmış dahi olsa, içerisinden her hangi bir harcama yapılması mümkün olmamaktadır. Bilinen en güvenli, en hızlı ve en kullanışlı ödeme sistemi, elektronik ön ödemeli sistemlerdir.

1 Yorum

  • 2 yıldır kullanıyorum bu astropay kartı önerdiğiniz siteden yapıyorum satın alımlarımı. Güzel bilgiler paylaşmışsınız bilmedigim şeyler öğrendim astropay card hakkında teşekkürlerimi iletiyorum.

Düşüncelerinizi Paylaşın