Tanıtım Yazıları

Cildiniz Aynanızdır

Son yılların “mucize” olarak adlandırılan estetik yöntemi fraksiyonel lazer sayesinde son 10 yıldan bu yana izler ve kırışıklıkların giderilmesinde büyük bir devrim yaşandı. Bu yöntem sayesinde problemler yüzde 80 ve yüzde 100 arasında başarıyla iyileştirilebilmektedir. Merkezimizde başarıyla ve sıkça uyguladığımız bu yöntem hakkında sizlere daha detaylı bilgi vermek istiyoruz. Üç türlü fraksiyonel lazer yöntemi mevcuttur. Yüzeysel orta ve derin fraksiyonel lazer olarak adlandırdığımız bu teknikte kullandığımız dalga boyu ışınlar giderilmesi hedeflenen izlerin derinliğine göre uzmanlarımız tarafından ayarlanmaktadır.
Yıllardan bu yana özellikle sivilce izleri veya deri yaşlanması kırışıklıkların giderilmesi konularında farklı yöntemler denemiştir. Fraksiyonel lazeri bu yöntemlerden farklı kılan özelliği; kullanılan ışınların cilde “mozaikleme” olarak tabir edilen biçimde işlemesi ve cilt altında yer alan yıpranmış kollajeni ortadan kaldırarak yeni kollajen dokunun oluşması için ortam hazırlamasıdır. Bu sayede kurtulmak istediğiniz izler gölgelenme suretiyle kapatılmamış olacak; yani tamamen ortadan kaldırılacak ve cildinizin yenilenmesine olanak tanınacaktır.

Daha açık bir ifadeyle fraksiyonel lazer cildinizi gençleştiren bir yöntemdir. Uygulamanın yapılışı gayet basittir. Yüzünüze sürülen bir anestezik krem ile acı duymadan 20 dakika civarı bir sürede tamamlanabilmektedir. Uygulamadan sonra yüzünüzde hafif güneş yanığı tarzında bir kızarıklık meydana gelecektir. Bunun oluşumu son derece doğaldır. Sadece 24 saat içerisinde kızarıklık geçecektir. İşlemin uygulandıktan sonra ilk 4-5 gün içerisinde yüzünüzdeki ölü deri dökülür ve 1-2 gün kadar devam eder. Sonrasında cildiniz temiz bir görünüme erişir ki bu da yenilenmenin belirtisidir.
Lazer uygulamalarından bahsetmişken lazerle en çok yapılan işlemlerden biri de dövme sildirme. Dövmeler genellikle çok büyük bir istekle yaptırılırlar ama zaman içerisinde onlara karşı duyduğumuz bu heyecan yok olur ve onlardan kurtulmak isteyebiliriz. Çağımız teknolojisiyle elbet bu mümkün fakat yapılan yanlış uygulamalardan kendimizi korumak için bu işlemi kaliteli bir merkezde yaptırmalıyız. Aksi durumda bu işlemin cilt kanserine kadar ulaşan hazin sonuçları dahi mevcuttur.

Merkezimizde size sunduğumuz dövme sildirme işlemlerinde sildirmek istediğiniz dövmenin rengi kullanılan boyanın özellikleri dövmenin derinliği gibi unsurlar göz önünde bulundurularak uzmanlarımız tarafından kaç seansta istediğiniz sonuca erişeceğinizin bilgisi verilecektir ve işleminiz gayet hijyenik koşullarda gerçekleştirilecektir. Dövmelerin tamamen silinmesi için genellikle birden fazla seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat 2 yıldan daha eski dövmelerinizin daha az seansta ortadan kaybolacağını belirtmek isteriz.Profesyonel kadromuzun ellerinden size sunulan bir diğer hizmetimiz de elbette estetik konusunun olmazsa olmazı olarak nitelenen Botoks işlemleri. Eskiden kırışıklıkların giderilmesi için bıçak altına yatmak zorunda kalabiliyorduk. Günümüzde ise botoks sayesinde ameliyatsız hatta hiç ağrı acı çekmeden çok kısa sürede kırışıklıklarımızdan kurtulup yüzümüzde sönük kaldığını düşündüğümüz elmacık kemikleri ve dudaklarımızı dolgunlaştırabiliyoruz.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada zaman ilerledikçe bu yönteme başvuranların sayısı artıyor.
Botoks hakkında çok merak edilen ve sorulan soru bu yöntemin yüzümüzde donuk yapay bir ifadeye neden olup olmayacağı sorusudur. Yüzünüzde oluşmasını istemeyeceğiniz böylesi bir ifadeden sizleri korumak için estetisyenlerimiz tarafından botoks serumu uygulanacak bölgede tek bir noktaya değil azar azar birden fazla noktaya uygulanmaktadır. Yöntemi böyle uyguladığımız için yüzünüzde tamamen doğal bir görüntü oluşacak ve bu işlemi yaptırdığınız asla fark edilmeyecektir.İşlemden sonra yakınlarınızın fark edeceği tek şey yüzünüzün ışıltısı olacaktır. Ayrıca ifade etmemiz gerekir ki botoks zararlı bir yöntem değildir. Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Sadece uygulama anında iğneden kaynaklanacak kızarıklar oluşacaktır. Bunun etkisi de zaten çok kısa sürede geçmektedir.

Düşüncelerinizi Paylaşın