Tanıtım Yazıları

Dedektiflik Bürosu Hizmetinizde

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dolandırıcılık suçlarında büyük oranda artış meydana gelmektedir. Bunun en önemli nedeni, teknoloji sayesinde insanlarla birebir iletişim kurmadan, direkt olarak iletişim kurabilmektir. Çünkü, insan doğası gereği bir diğer insan ile iletişim kurduğu zaman, karşısındaki insanın jest ve mimiklerinden, ses tonundan ve elektriğinden karşısındaki insanın ne gibi bir huyu olduğunu aşağı yukarı anlar. Ancak internet üzerinden kurulan ya da telefon üzerinden kurulan iletişimlerde bu mümkün değildir.

Bu nedenle, özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde dikkat etmek gerekir. Alışveriş yapacakken, karşıdaki insanın T.C. kimlik nosunu ve doğum tarihini bilmek en azından olası dolandırıcılık durumlarında yardımcı olur. Çünkü bir kişi hakkında adres tespiti yapmak için bir dedektif bürosuna başvurduğunuzda sizden bu bilgiler istenir. Alanında uzman kişiler tarafından bu bilgiler ışığında yapılan araştırmalar sonucu kişinin evi, iş yeri gibi bilgileri tespit edilir. Bu gibi tespit işlemlerini polisler de yürütebilir, ancak bildiğiniz gibi polislerin başında birden fazla iş bulunduğundan dolayı bu işlemler bazen çok uzun sürebilmekte. Ancak dedektiflik büroları, kişiye özel çalıştığından dolayı çok daha hızlı ve çok daha kesin bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

Bu konunun yanı sıra, diğer bir sıkıntı kaynağı ise, samimi olunan insanlara verilen borçların tahsil edilememesi hususudur. Eskiden samimi olduğunuz kişi, bir nedenle dara düşüp sizden borç isteyebilir ve siz de insanlık namına kişiye yardımcı olabilirsiniz. Ancak insanlar düştükleri dardan çıkmak için, çok yakınlarındaki insanları bile dara sokabilirler. Bu gibi nedenlerden dolayı her yıl yüzlerce insan borçlularının ortadan kaybolduğunu, onları bulamadıkları şikayetleri ile polise başvururlar. Ancak yukarıda da söylediğimiz nedenlerden ötürü polisler genellikle daha acil sorunlarla ilgilendiklerinden bu problem daha yavaş çözüm bulur.Eğer sizin de alacaklı olduğunuz kişi ortadan kaybolduysa, bir dedektiflik bürosuna başvurup, borçlu tespiti yaptırabilirsiniz. Bu işlem için kişinin T.C. kimlik numarası, en son bilinen adresi ve telefon numaraları ile yakınlarının isimleri sizden istenecektir. Bunların yanı sıra elinizde bulunan kişi ile alakalı her türlü bilgi, uzmanlara yardımcı olacaktır.

Düşüncelerinizi Paylaşın