Tanıtım Yazıları

Hanımlar Artık Yataktan Doğal Bir Güzellikle Kalkabilecek

Kalıcı makyaj gerekli hijyen kurallarına uyulduğu sürece rahatlıkla yaptırılabilir. Kullanılan malzeme tek tüketimlik ve steril olması gereklidir. Kullanılan aletler uygulamaya başlamadan önce ve uygulamadan sonra dezenfektan ile iyice temizlenmelidir. Son teknoloji kalıcı makyaj boya ve cihazlarıyla doğal görünümlü kalıcı kaş kontürü, kaş makyajı, eyeliner, dipliner uygulanabilmektedir.

Kalıcı makyaj kaşları seyrek olan, kaş kılları dökülmüş olan veya kaşları açık renkte olan kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Kalıcı makyajı sosyal veya iş hayatında iyi görünmek isteyen fakat bunlara ayıracak vakti olmayan kişilerin çoğunlukla tercih ettiği yöntemdir. Ayrıca yüzlerinde doğal hallerinde bulunan asimetriden rahatsız olan kişilerin de başvurduğu en kurtarıcı yöntemdir.

Kalıcı makyaj gözlere kaşlara ve dudaklara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kaşlar, yüz ifadesini şekillendirir. Zamanla yaşın getirdiği bir etki olarak ya da cımbızla alınmasının verdiği bir sonuç olarak kaş biçimi bozulma gösterebilir, kaşlar seyrek bir hal alabilir. Yüz biçimine makul bir biçim ve ten rengine makul bir renk ile kaşlara natürel bir görüntü verilebilir. Asimetrik kaşları olan kişilere, kaşları seyrelmiş olanlara, kaşlarının arasında kalıcı yara izi bulunanlara, kaşlarında biçim değişikliği tercih eden kişilere kalıcı makyaj uygulanabilir. Rengi açık olan kaşlarının görünümünü koyulaştırmak, kaşların seyrekliğini gidermek için kalıcı makyaj yapılabilir. Kaşlarının boyu kısa olanların kaşlarını uzatmak için, kaşlara kavislendirmek için veya incelmiş yada doğal hali ince olan bir kaşı kalınlaştırmak için kalıcı makyaj yapılabilir.

Göz kapağının alt kenarı ve üst kenarının kalıcı makyaj ile belirginleştirilmesi vasıtası ile gözlere anlam yüklenir. Bu işlem kaş kontürü işleminin yanı sıra kalıcı eyeliner olarak uygulanabilir. Lens kullananlar, sürekli spor yapanlar, yüzme ile iç içe olan kişiler için en uygun bir yöntemdir. Göz kapağının üstüne kenarına ve alt kenarına uygulanan eyeliner ve dipliner ile bakıldığında düşükmüş gibi gözüken gözlerin bakışları kaldırılabilir. Gözlere bakışlarında derinlik verilebilir. Bitişik şekilde duran gözler daha ayrı gibi gösterilebilir. Küçük şeklide olan gözler daha büyük gösterilebilir. Dikiş izlerinin görünürlüğü kapatılabilir. Seyrek şekilde konumlanmış kirpikler daha sık gözükebilir. Her zaman gözlerde sürme çekilmiş bir görüntü yaratılabilir.

Bakınız : Kalıcı Makyaj Ankara

Dudaklara uygulanacak kalıcı makyaj ile düzenli gözükmeyen dudak çizgisi belirginleştirilebilir. Doğalın da ince olan dudaklar daha kalın hale dönüştürülebilir. Aynı zamanda dudaklara doğal bir ruj sürmüş görüntüsü verilebilir. Dudak kenarında oluşmuş çizgilerin görüntüsü kalıcı makyaj sayesinde giderilir.

Düşüncelerinizi Paylaşın