Tanıtım Yazıları

İmplant Diş Tedavisi Hakkında

İmplant diş tedavisi son yıllarda diş ağrısı, diş bozuklukları ve bu gibi sebeplere bağlı olarak ağızda diş kayıpları yaşayan hastalar tarafından oldukça fazla tercih edilen bir diş tedavi şeklidir. İmplant diş tedavileri dişiniz çekilmek, çürümek suretiyle boşalan diş bölgelerinize sağlıklı bir şekilde uygulanabilecek olan sağlıklı ve sağlam diş tedavilerinden biridir. İmplantın çok acı verici ve diğerlerine göre çok zor bir tedavi olduğu söylense de bu yanlış bir kanıdır. Örneğin bir damak tedavisi uygulaması, implanta göre çok daha zahmetli bir tedavidir. İmplant diş tedavisi konusunda uzman, implant diş tedavisi hakkında iyi bir eğitim almış ve tecrübe sahibi olmuş bir diş hekimi tarafından seri ve profesyonel bir şekilde tamamlanabilecektir.

İmplant diş tedavisi sağlamlığının yanında sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. En büyük avantajlarından birisi de, sizi boşu boşuna sağlam diş kayıplarına uygulatmamasıdır. Çünkü implant diş protezleri, başlı başına bireysel bir şekilde yandaki dişlere tutunmadan çene kemiğine yerleştirilebilmektedir. Oysaki damak yaptırmak suretiyle ağzınızdaki diş eksikliklerini gidermek gerektiğinde, takılacak damak için yer açılacak ve tüm dişler çekilecektir. Bu sayede insanlar sağlam onlarca dişini kaybetmekte, ayrıca damak tedavilerinin 100 de 50 sinde tam bir müşteri memnuniyeti sağlanabilmektedir. Yanı sıra damak taktırdığınızda ağızda başarılı ölçüler alınamaması ve ağızla tam bir uyum sağlayamaması neticesinde damak ağızlarda vurarak yara yapmakta, yerinde oynayarak sizi kötü durumlara düşürebilmekte ve kapanan damağınız sayesinde de, tat alımınızı engellemektedir.

Etiketler: İmplant Fiyatları Ankara

Bunun dışında köprü tedavileri de kaybedilen diş aralıklarını doldurmakta kullanılan bir tedavi şekli olup, eksik dişler yandaki dişlere kesi uygulanarak, bu dişe asılmak suretiyle gerçekleştirilen sıralamalı diş protezlerinden oluşturulur. Burada hasta, damak kadar fazla sağlam diş kaybetmese de, yine de sağlam olan en az bir dişini kaybedecektir. Bu yüzden diş tedavilerinde zorunlu sağlam diş kaybı yaşatmayan tek tedavi şekli implant diş tedavisi olacaktır. Çene kemiğine kaybettiğiniz dişin yerine uygulanan vida yuvası diş kökü ve vidalı implant diş uygulaması sayesinde, kendi dişiniz mahiyetinizde yeni bir dişiniz olacak ve güçlü titanyum alaşımı sayesinde implant protezinizi uzun yıllar kullanabileceksiniz.

Detaylı Bilgi : Çayyolu Diş Kliniği

Düşüncelerinizi Paylaşın