Tanıtım Yazıları

Lazerle Leke Tedavisi

Lazer teknolojisi kozmetik alanlarda kullanılmaya başladığından bu yana, bir çok cilt sorununa çözüm sağlamıştır. Yıllardır kadınların güzelleşme çabalarının yetersiz kaldığı durumlarda, lazer birçok farklı uygulama ile kadınların imdadına yetişmiştir. Cilt lekeleri, epilasyon gibi birçok alanda lazer cihazları başarılı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.

Hamilelik, güneşlenme hataları, çiller, akne ve yanık izleri gibi leke problemleri için de lazerle leke tedavisi yaptırarak sorunlara çözüm sağlamak mümkündür. Lekeler için kullanılan lazer uygulamalarında, lazer uygulanacak olan bölge kremlerle uyuşturulur ve 3 dakika ile 20 dakika arasında işlem tamamlanır. Lekelerin yoğunluğuna göre 45 gün ya da 60 günde bir uygulama tekrarlanır. Uygulama bölgesinde kızarıklık, hassasiyet ya da yara gibi etkiler görünebilir. Kremler yardımıyla kısa sürede düzelir. Özellikle sivilce izleri için en sık tercih edilen yöntem lazerle leke tedavisi yöntemidir. Sorunlu bölgelere uygulanan lazer atışları ile kolajen üretimi de artacağından dolayı daha genç bir cilde kavuşmak da mümkün oluyor.

Anestezik kremler ya da buz torbaları yardımıyla uyuşturulan bölgede acı hissi olmaz. Çillerin tedavi edilmesinde de tercih edilen bir yöntem olan lazer, çeşitli lazer cihazları kullanılarak leke tedavisi uygulamaktadır. Uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılan uygulamadan sonra günlük hayata devam edebilirsiniz. Lazer işlemi ciddi bir işlemdir. Özellikle cilt yenileme gibi tedaviler uzmanlık gerektirir ve doktor gözetiminde yaptırılmalıdır. Bu yüzden uzman olmayan kişilere yaptırılan uygulamalar, cildinize daha fazla zarar verebileceğinden dikkatli olmanız gerekir.

Kanser şüphesi olan durumlarda lazer tedavisi uygulanmaz ve mutlaka biyopsi verilerek incelettirilmesi gerekir. Cildin hasar durumuna göre bir haftadan sonra sonuç alınmaya başlayan tedavide en az iki seans lazerle leke tedavisi yaptırmak gerekir. Ayrıca cildinizdeki ince kırışıkların da azalmasını sağlayan bu uygulama, birçok tıp merkezinde uygun fiyatlarla yapılmakta ve sonuçlardan memnun kalan kişiler deneyimlerini birbirleriyle paylaşmaktadır. Bazı kişilerde ilk seanstan itibaren belirgin bir düzelme görülür. Ciltteki lekelerin yoğunluğuna göre sonuçlar alınan uygulamayı yaz aylarında yaptırmamanız gerekmektedir. Uygulama sonrası oluşacak kabuklanmalar ile güneşe çıkmak lekeleri arttırır.

Detaylı Bilgi İçin : www.draslieralp.com

Düşüncelerinizi Paylaşın