Tanıtım Yazıları

Öğrencilikte İhaleli Batak

Öğrencilik oldukça uzun bir maratondur. İlkokulla başlayan bu yolculuk orta okul, lise ve üniversiteyle devam eder. Eğitim ve öğretim aldığımız bu yıllarda her ne kadar sınavlarla beraber yorulsak ve yıpransakta bunların yanında yıllar boyunca unutulmayacak anıları da yaşarız. Lise hayatında oluşan ilk dostluklar, bu dostluklarla beraber yaşanılanlar oldukça unutulmazdır. Ders dışında biraz eğlenmek adına her öğrenci farklı arayışlarda olur. Bunlardan birisi de oyunlardır. 18 yaşını doldurmamış olmanızdan dolayı lise çağında herhangi bir oyun salonuna gidemezsiniz. Ama oldukça merak ettiğiniz ihaleli batak oyununu oynamak için elinizden geleni yaparsınız.

Oyun salonu olmuyorsa eviniz ya da en basiti bir parkın çimenleri bu oyunu oynamak için size yeterli bir alanı oluşturacaktır. 52 destesi olarak bilinen iskambil kartlarıyla belirli kurallar ve belirli kişi sayısını sağlayarak bu oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. İhaleli batak, iskambil kartlarında bulunan kart türlerini en doğru şekilde kullanmanızla oynanmaktadır. Kartların belirli bir sıralaması vardır ve kartı en büyük olan kişi o oyunu kazanmaktadır.

Lise çağında her ne kadar çok vakit ayıramasanızda bu oyunu üniversite yıllarında daha çok oynarsınız. Sadece bu oyunu oynamak için derslerden sonra hemen tekrarlarınızı yapıp oyun için uygun vakti kendinize yarattığınızı göreceksiniz. Oyun sırasında eğlenceli sohbetlerin yanı sıra dostluk ve arkadaşlıklarınızın pekiştiğini görmeniz kaçınılmazdır.Derslerden artırdığınız bu vakitlerde oynayacağınız ihaleli batak sizde adeta bir bağımlılık yapacak. Oynamadığınız dakikalarda, oyun dakikalarınızı hatırlayacak ve yüzünüzde sebepsiz tebessümler ortaya çıkacak.

Mezuniyetinizin ardından ailenize ve çevrenizdeki diğer insanlara anlatabileceğiniz çok güzel anılarınız olacak. Çünkü bu oyunu hem güzel vakit geçirmek için hem de bazen belirli iddaalarla oynayacaksınız. Bazen arkadaşlarla eğlencenizin ardından mutfağınızda biriken bulaşıklar bu oyunu oynamanız için sebep olabilir ya da market alışverişi için bu oyunu oynayabilirsiniz. Kazanan kanepelerdeki yerini alırken kaybedenler ise marketin ya da mutfağın yolunu tutacaktır. Hem eğlenecek, hem arkadaşlık bağlarınızı kuvvetlendirecek hem de unutulmaz öğrencilik yıllarındaki anılarınıza bir yenisini daha ekleyeceksiniz. Ayrıca oyun oynamak için gerekli kişiyi sağlayamasanız bile bu oyunu oynayabilirsiniz. Bunun için ise internetten oyun oynayabileceğiniz siteler yeterli olacaktır.

Düşüncelerinizi Paylaşın