Tanıtım Yazıları

Oyunlar, Ayrıntıyı Öğretmede Yardımcı

Kimisi eğitici, kimisi eğlendirici, kimisi de düşündürücü kral oyun siteleri, çocuklara fazlasıyla alternatif sunuyor.Kız çocukları arkadaşları arasında aile ortamında oyun oynar, erkek çocukları ise daha çok yarış, dövüş, sonic macera oyunlarını tercih ederler. Kız çocuklarının bazıları daha şanslıdır. Aileleri onlara plastik tencere oyun seti veya bir oyun evi almış olabilir. Bu oyunlarla çocuklar, yemek yapma becerisi konusunda evciliğin basit bir işlevini yapmış olacaktır. Bu onlar için tamamlayıcı unsurlardır. Karmaşık oyunlardan uzak, boş vakitlerinde neşe ile oynayabilecekleri en kral oyunları hazırlarlar kendi dünyalarında ve oynarlar.

Çoğu uzman bilgisayar oyunlarının yararlarını net bir şekilde açıklarlar. Bilgisayarın zekâ açısından televizyondan daha etkili olduğunu söylerler. Televizyon sadece bir izleme aracıdır. Dolayısıyla izleyiciler pasif konumdadırlar. Fakat çocuklar, bilgisayarda aktif rol oynarlar. Kendi yaratıcıklarını ortaya koyarlar. Fakat sanal bir ortam olduğundan ötürü ebeveynler sınırlandırmalıdır. Saatlerce aşırı oyun oynamamalı.

Oyunlardaki animasyon, ses, efekt ve görüntülerin birleşmesi çocukta birçok dürtüyü harekete geçirir. Bu noktada bilgisayar oyunları beynin birçok fonksiyonunu geliştirir. Oyunlar hayatın ayrıntılarını öğretmede yardımcıdır.

Düşüncelerinizi Paylaşın