Tanıtım Yazıları

Saç Modelleri

9Evrk8Kendinize özgü güzel bir saç modeli tasarlamak istiyorsanız kesinlikle yüz hatlarınıza göre bir saç modeli seçmelisiniz. Kış aylarında farklı yaz aylarında farklı saç modelleri seçerek kıyafetlerinize uygun bir saç stili tasarlamış olursunuz. Seçmiş olduğunuz saç stilini en güzel şekilde makyaj yaparak desteklemelisiniz. Uzun bir yüz hattına sahip olanlar saçlarını dalgalı yaptırabilir. Yuvarlak bir yüz hattına sahip olanlar ise saçlarını mümkün olduğunca düz ve uzun tutmalıdır.

Seçilen saç modeli bayanları şık gösterme konusunda en önemli kriterdir. Saçlarınızı kuaförde güzel bir şekil almasını sağlamak üzere mutlaka kendi şampuanınızla güzel temizledikten sonra gidin. Saçınızda kalan yağlar saçlarınızın görünümünü bozacaktır. Saçlarına evde şekil vermek isteyenler ise saç maşası kullanacaksa mutlaka iyi ve kaliteli bir markaya ait saç maşası seçmelidir. Saçlara şekil verirken mutlaka saç maşasını kısa aralıklarla uygulamalısınız. Saçlarınızın yanması, kırılması ve zarar görmemesine dikkat etmelisiniz.
Gelinler için saç modelleri oldukça önemlidir. Kimi gelinliklerde topuzlu saç modelleri yakışırken, kimi gelinler uzun ve kıvrımlı saç modellerini tercih etmektedir. Bu giydiğiniz gelinlik modeline, yüz hatlarınıza ve tarzınıza göre değişebilmektedir.

Saç renklerine gelecek olursak, kızıl saçlı bayanlar spor kıyafetler giydiklerinde saçlarını örebilir. Klasik giydiklerinde ya da yemek ve toplantı tarzı durumlarda mutlaka saçlarını düzleştirici kullanarak düzleştirmelidirler. Sarışınlara hemen her saç modeli yakışmakla birlikte siyah ve kumral saçlılar ise uzun elbiseler giydiklerinde saçlarını uzun, kısa elbiseler giydiklerinde ise yandan salmalıdır.

Düşüncelerinizi Paylaşın