Tanıtım Yazıları

SEO ve İçerik İlişkişi Nasıl Olmalıdır?

netvent-seoSEO, günümüzün en çok ilgili gören konularından birisi haline gelmiş durumda. Bu nedenle de popülaritesi her geçen gün artmaya devam ediyor. Arama motorları her geçen gün daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak, kullanıcıların aradıkları bilgiyi en kısa sürede ulaştırmak için kendilerini güncelliyorlar.

Bundan 5 yıl önce popüler olan SEO Teknikleri, arama motoru güncellemeleri devam ettikte etkilerini yitirdi. Artık kullanıcı deneyimini de hesaba katan yöntemler uygulamak zorundayız. Özellikle kullanıcı deneyimi konusunda içerik yazımı önemli bir yere sahip. Zira arama motoru yazılımları, Analytics gibi araçlar üzerinden bir sayfada bulunan kelime sayısını ve ortalama oturum süresini karşılaştırarak nasul bir deneyim sunduklarını ölçebiliyorlar. Dolayısı ile bir sayfadaki içerik miktarı ile ortalama oturum süresi kullanıcı deneyimi konusunda sinyal olarak görülebiliyorlar.

Anahtar kelime yoğunluğu da dikkat edilmesi gereken bir diğer konu. Arama motoru yazılımları artık içeriği tarayarak en çok kullanılan kelimelerin yoğunluklarını çıkarak, içeriğin hangi kelimede sıralamaya gireceğine dair taramalar yapabiliyor. Bu nedenle içeriklerimizde dikkatli olmamız gerekiyor.

Bu yazımızda sadece SEO ve İçerik ilişkisine dair öne çıkan bazı detayları inceledik. Daha fazla bilgi almak için uzman bir ekiple çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Buraya tıklayarak örnek bir hizmet bilgisi alabilirsiniz.

Link için; “Netvent SEO Sayfası

Düşüncelerinizi Paylaşın