WordPress

WordPress 3.8 Sürümü Yayında

wordpressWordPress hız kesmeden sürüm güncellemeye devam ediyor arkadaşlar yeni sürüm 3.8 türkçe versiyonu yayında. Versiyon güncellemeyi sevmeyen birisi olarak bu sürüme güncelledim blogumu çünkü 3.8 sürümüyle beraber admin paneli tasarımı bi hayli değişip daha hoş bir şekle getirilmiş bende görsel tasarıma önem veren birisi olarak wordpress sürümümü 3.8 olarak güncelledim. Bazen değişiklik iyidir admin panelini görmekden sıkılanlar için iyi olacaktır diye düşünüyorum.

WordPress 3.8 sürümünü panelinizden otomatik güncelleyebileceğiniz gibi kendiniz indirip hostunuza import edebilirsiniz. Hiç bir farkı yoktur ikiside aynı şeydir. Güncelleme yapmayı bilmeyen arkadaşlar aşağıdaki adımları takip edip güncellemelerini yapabilirler.

WordPress 3.8 Güncelleme

1.Adım: İndirdiğiniz son sürüm wordpress dosyalarının içindeki wp-content klasoru ve ana dizindeki wp-config-sample.php klasorunu silin.
2.Adım: Dosyaları komple eski dosyaların üzerine yazacak şekilde hostunuza upload edin.
3.Adım: siteadi.com/wp-admin yazdığınızda güncelleme butonu karşınıza çıkacaktır butona tıklayın ve güncellenmiş wordpress sitenizin tadını çıkartın.

Düşüncelerinizi Paylaşın