Anasayfa / Eğitim & Öğretim / Rize Üniversitesi Harç Ve Ders Kaydı

Rize Üniversitesi Harç Ve Ders Kaydı

Rize üniversitesinin bu seneki harç ücretleri yatırma ve ders kayıdı yapma işlermleri biraz karışmıştır arkadaşlar.2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda yapılan değişiklikler nedeniyle bu sene önce ders kaydı yapılacak ve sonra harç ücretleri yatırılacaktır. Herkesin kafası karışmış durumda. Önce interaktif olarak internet üzerinden ders kaydı yapılacak. Geçiçi danışman onayından sonra öğrenci yatırması gereken harç ücretini ekranında görecek. Harcını yatırdıkdan sonra ise danışman ders kaydını kesin olarak onaylayacakmış. Resmi sitede açıklanan duyuru bu şekilde.

Yukarıda belirtilen işlemler için tarih aralığı ;

Öğrencilerin ders seçimi                           : 19 – 23 Eylül 2011
Danışman onayı                                       : 19 – 25 Eylül 2011
Ders ekleme-bırakma                               : 26 – 28 Eylül 2011
Katkı payı/öğrenim ücreti yatırma           : 03 – 07 Ekim 2011
Danışman kesin ders kaydı onayı            : 03 – 07 Ekim 2011

Gördüğünüz gibi oldukça karışık gözüküyor arkadaşlar. Umarım bi sorun yaşamayız bu sene. Akademik takvimde okulların 26 eylülde açılacağı yazıyordu fakat bu yeni duyuruya göre okullar 7 ekimden sonra açılacak gibi duruyor. Nasıl olacak bende tam anlamadım doğrusu.

Harç ücretleri konusunda bi duyuru vardı sitede ama şimdi gördüğüm kadarıyla kaldırılmış. O duyuruda harç ücretlerinin değişmediğini görüyorduk artık kaldırıldığına göre yeni harç ücretleri belirlenecektir büyük ihtimal hayırlı işler 🙂

2011 – 2012 öğretim yılında tüm Rize Üniversitesi öğrencilerine başarılar diliyorum. Umarım yeni uygulanan sistemden kimse zarar görmez. Kesin bir bilgi için öğrenci işlerini aramanızı tavsiye ediyorum. Bu iplerle kuyunun sonu gözükecek gibi durmuyor açıkcası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir