Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Scott Adkins

Scott Adkins 1Scott Adkins, kimileri onu yenilmez olarak tanıyor, kimileri yuri boyka, kimileri ise ninja olarak ama aslında hiç biri değil yuri boyka yani Scott Adkins aslında bir tekvando hocası. 17.06.1976 yılında ingilterede doğan Scott Adkins küçük yaşda başladığı sporu hiç bırakamamış anlaşılan. Aslında daha öncelerde de bir çok filmde oynamasına rağmen yenilmez filmi ile nam yapan Scott Adkins artık benimde favorilerimden bir tanesi. Filmlerde olduğu gibi  gerçek hayatta da vurduğunu kıran bir kişilik yuri boyka. Bu güne kadar bir çok filmde, bir çok ünlüyle oynamış. Örnek vermek gerekirse Jackie Chan, Van damme gibi.

Varlığından yenilmez filmiyle haberdar olduğum Scott Adkins çok iyi bir tekvandocu aslında filmde yaptığı bütün hareketleri gerçek hayattada yapabiliyor. Diğerleri gibi kolpa bir aktör değil. Vücudundanda belli olduğu gibi en az 10 yıllık bir spor geçmişi bulunmakta. Nesillerdir kasap olan, bir ailede.Büyük kardeşi Craig ile beraber büyümüş bay Scott Adkins.

Scott Adkins 10 yaşında judoya başlamıştır.Bruce lee ve jan claude Van damme gibi yıldızlar idolüdür. 14 yaşında tae-kwon-do ya başlamıştır. Ondan birkaç yıl sonra kick boksa başlamıştır.Sinemaya ilgisi başlamış, okuldaki drama kulübüne katılmıştır.21 yaşında Webber Douglas drama akademisinden teklif almış ancak bitiremeden zorla çıkarılmıştır.Hong kong dan film teklifi almış ve Sammo hung ve jackie chan ile çalışmış.

Oynadığı Bazı Filmler:Altın Yumruk İstanbul’da, Pure Vengeance, Dei Seung Chui Keung, Kara Maske 2, Özel Kuvvetler (I), Pit Fighter, Pembe Panter, Yenilmez 2, Son Ültimatom, İnfaz: Sınır Devriyesi, Stag Night, X-Men Başlangıç: Wolverine, Turnuva,
Ninja, Yenilmez serisi.

Bir kaç fotoğraf

[nggallery id=11]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. resume writing dedi ki:

  I read for the first time about him, but his photos are very cool!

 2. atilla eren dedi ki:

  şimdiye kadar hayatımda izledigim en guzel film yenilmaz en iyi aktor yuri boyka bu filmle tanıdım kendisini super.. blog için tesekkurler bu arada…

 3. mehmet doğan dedi ki:

  yuri boyka gördüğüm en iyi dövüşcü .Bide merak ettiyim bir şey var acaba ceki cen gibi kişileri dövebilirmi ????

 4. gani comart dedi ki:

  çok iyi bir dövüşçü hangi stil yapıor acaba bilen yorum yazsın

 5. muhammed arıkan dedi ki:

  Scott Adkins (d. 17 Haziran 1976) İngiliz aktör ve dövüş sanatçısı. 17 haziranda Sutton, Coldfield, İngilterede doğmuştur. Nesillerdir kasap olan, bir ailede. Büyük kardeşi Craig ile beraber büyümüştür. 10 yaşında judoya başlamıştır. Bruce Lee ve Jean-Claude Van Damme gibi yıldızlar idolüdür. 14 yaşında tae-kwon-do ya başlamıştır. Ondan birkaç yıl sonra kick boksa başlamıştır. Tae-kwon-do hocası olarak dersler vermiştir. Sinemaya ilgisi başlamış, okuldaki drama kulübüne katılmıştır.21 yaşında Webber Douglas drama akademisinden teklif almış ancak bitiremeden zorla çıkarılmıştır. Hong kong dan film teklifi almış, Sammo Hung ve Jackie Chan ile çalışmıştır. Ayrıca çok estetik tekme stilleriyle dünyada en iyi tekme atan 5 kişiden biridir.

 6. efe akar dedi ki:

  ben gerçekden yüri boyka hayranıyım hersabah kalkığımda onun flimlerini izliyorum

 7. beyza zoroğlu dedi ki:

  Arkadaşlar bende yuri boyka yı çok seviyorum bi arkadaş sormuş hangi stil yapıyor diye yaptığı dövüş muay thia.Bende basliyorum muay thaiya ve hocamız bu adamı ornek verdi yiri nin yaptigi muay thai dir.Ama kick box da yapiyo.

 8. Mervenur Özdemir dedi ki:

  Bende Uri Boyka’nın çok büyük bir hayranıyım. Yenilmez serisinin her bölümünü 7 şer kez izledim artïk idolum haline geldi onu çok seviyorum…

 9. Sindoman dedi ki:

  Bu adama hayranım hayatta tanışmayı çok istediğim birkaç yıldızdan biri yuri boyka ???

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.