izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Apple ve Spotify’ın Arasında Yaşanan Gerginlik Büyüyor!

Apple’ın geliştirmiş olduğu App Store mağazası üzerinde Spotify’ın yayınlamış odluğu güncelleme kabul olmayınca Spotify, Gerçekleştirmiş odluğu açıklamalarında Apple’ın kendi Apple Music servisine Spotify kullanıcılarına yönlendirmek adına böyle bir şey yaptığını dile getirmişti. Olayla ilgili açıklama ise Apple’dan geldi.

İnternet ortamında dün yayınlanan haberlere göre Spotfiy’in yeni güncellemesi Apple’ı iOS platform mağazası App Store’a gönderildiği zaman diliminde güncellemenin App Store Yetkilileri Tarafından Reddedildiğini ve bu olumsuzluğunun nedenini ise Apple Music ve Spotify’ın rekabeti olabileceğini anlamıştık. Spotify tarafından gelen açıklamalarla başlayan olay iyice ciddi bir hale geldi. Bu kez olayda karşı tarafı suçlayan Apple oldu ve Spotify’in konuyla ilgili olarak vermiş odluğu tepkinin de gereksiz olduğunu açıkladı.

Esasında çok kısa bir süredir gizliden gizliye Apple Music ile birlikte Spotify’ın arasında yaşanan rekabet Apple Music’in yayına başladığı zaman diliminden bu yana devam ediyor fakat düne kadar taraflar birbirleri hakkında hiçbir açıklamalar yapmamıştı. Spotify’ın iOS kullanıcıları için yayına almış olduğu önemli hataların hepsini ortadan kaldıran güncelleme Apple tarafından kabul edilmeyince büyük bir sorunla firmaların arasında gerginlik büyüdü.

Apple: Konunun Apple Music ile Alakası Yok!

Dün yaşanan olaylardan sonra Spotify tarafından ortaya atılan iddiaya göre Apple’ın kasti olarak Spotify’ın iOS için gerçekleştirmiş olduğu hata giderme güncellemesi kabul etmemişti. Fakat Apple yetkililer gün içerisinde açıklamalarında Apple Store’un 2009 yılından bu yana yayında olduğunu açıklayarak tüm uygulamalara eşit kurallar çerçevesinde davranıldığını, Bu durumunda Spotify’a özgü olup olmadığını açıkladı.

Bunların dışında Spotify’ın değil, Amazon Music, Play Music, Deezer ve Tidal gibi bir çok farklı müzik servisinin de App Store üzerinde yayınlandığını açıkladı. Bu durumda Apple’ın bu tarz bir açıklamanın arkasında yer alması bekleniyor. Durumun ne olacağı merak konusu fakat görünüşe göre bu açıklamayla birlikte Spotify tarafında ki tüm kötü öfke yeniden artmaya neden oldu. Bakalım konu hakkında ilerleyen zamanlarda ne gibi açıklamalar gelecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.