izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Negatif Seo Nedir?

Negatif Seo Nedir? 1Negatif SEO’nun en yaygın biçimi, her türlü farklı yazılımı kullanarak on binlerce spam içerikli bağlantı veya yüz binlerce bile satın alıp, bunları aradığımız ümidiyle sitenize yönlendiren ” Google bowling, “bu da sizi bowling topuyla bir raptiyeyi indirdiğiniz şekilde arama sonuçlarından çıkarır.

Bunun nedeni, Google’ın bir tür sahte bayrak kampanyası gibi olması, Google’ın sıralamanızı yükseltmek için tüm bu spam içerikli bağlantılara sahip olduğunuzu düşünmesi ve şimdi Google’ın sizi yakalaması ve cezalandırılmanızdır. Ama gerçekte, bu bağlantıları elde eden başka biriydi. Şimdi kredilerine göre, Google aslında bu tür bağlantıları görmezden gelmek için oldukça iyi bir iş çıkardı.

Çoğu durumda, olumsuz SEO kampanyalarının sıralamaları çoğu durumda amaçlandıkları şekilde gerçekten etkilemediğine dair deneyimim oldu ve kesinlikle etkili olduğunu gördüm çünkü orada bir sürü uyarı verdim. Ancak çoğu durumda bu spam içerikli bağlantıların tümü Google tarafından göz ardı edilir. Ama bu değil. Bu tam bir hikaye değil.

Sayfa İçeriği

Bozuk Veriler

Gördüğünüz gibi, ilk sorun, sitenize işaret eden 100.000 bağlantı alırsanız, arka planda gerçekten olan şey, arama sonuçları hakkında karar vermek için önemli olan bu veri bozulmasıdır. Örneğin, sitenize işaret eden 100.000 bağlantı alırsanız, Google Arama Konsolu’nun bağlantılar hakkındaki çeşitli raporlarda size geri vereceği bağlantı sayısının sınırını zorlayacaktır.

Kopyalanan İçerik

Orada negatif SEO tek türü bu değil. Şimdiye kadar en yaygın olanıdır, ancak başka türler de vardır. Diğer bir yaygın tür, sahip olduğunuz içeriği alıp makale sendikasyonunun işe yaradığı şekilde web’e dağıtmaktır. SEO için oldukça yeniyseniz, sıralamaları iyileştirmenin eski yöntemlerinden biri, sitenizde bir makale yazmaktı, ancak daha sonra bu makaleyi bir dizi makale web sitesine ortaklaştırmaktı ve bu siteler daha sonra makalenizi yayınlayacak ve bu makale size geri bağlantı.

Şimdi bu sitelerin bunu yapmasının nedeni, bazı durumlarda web sitenizi geride bırakacaklarını ve bunu yaparken trafik çekeceklerini ve belki de AdSense para kazanacaklarını ummalarıdır. Ancak çoğunlukla, bu tür bir endüstri öldü çünkü uzun süredir etkili olmadı. Ama bir kez daha, tüm resim bu değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.