izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Neden Seo Yapmalıyım?

Neden Seo Yapmalıyım? 1Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kısa tabir ile seo. Kullanıcılar neden seo yapmalı veya seo ne işe yarar konusuna biraz değinelim. Sitesi olan herkes için seo zorunlu mudur? Seo yaptırmasak ne olur? Google sitenizi sevmez mi? Tüm bu soruların cevabına kısaca değinelim. Bir işletme ne ister? Çok basit daha fazla müşteri potansiyeli. Trafiğinizi ve sıralamalarınızı artırmak, daha fazla potansiyel müşteri ve satış, e-ticaret işlemleri, e-posta yakalamaları veya marka bilinirliği sağlar. Seo bir firmanın bilinirliğidir diyebiliriz aslında. Çok güzel bir siteniz olabilir fakat seo uyumu olmadığı sürece aramalarda çok alt sıralarda kalacağı için başarıya ulaşma şansı çok düşüktür. İlk sıralarda çıkarak müşterilerinizi kolayca arttırmanız için seo çalışmaları şarttır.

Sayfa İçeriği

Herkes için seo zorunlu mudur?

Değildir tabi ki de. Seo müşteri potansiyelini arttırıp satışlarını çoğaltmak isteyen firmaların yapması gereken bir çalışmadır. Unutmayalım ki internet üzerinde ki deneyimlerin % 93’ü  bir arama motoruyla başlar. Örnek vermek gerekirse muhtemelen günlük olarak bir arama motoru kullanıyorsunuz ve bizi bu şekilde buldunuz!

Seo yaptırmasak ne olur? Google sitenizi sevmez mi?

Sitenizi çok kaliteli ve özgün tutarsanız tabi ki de google sitenizi sevebilir. Sitenizi sevmesi yüksek sıralarda çıkmanızı da sağlayabilir. Bu durum uzun uğraşlar gerektirmektedir. Bunun yerine kısa yolda seo çalışmaları sizi sonuca daha hızlı ulaştıracaktır.

Düzenli seo çalışmaları ile rakiplerinizden sıyrılarak google aramalarında ilk sıraya çıkabilir ve müşteri portfoyunuzu arttırabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.