izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Barbi oyunu ve Minecraft oyunu

Barbie bebekleri özellikle dünyayı kasıp kavuran ve birçok kız çocuğu için vazgeçilemeyen oyuncaklar arasında yer alıyor. Barbie bebeklerinin hayatını anlatan ve internet ortamı üzerinde Barbie oyunları olarak yer alan oyunlar da artık kız çocuklarının yeni bir ilgi alanı olarak dikkat çekmektedir.

Barbi oyunu Barbie’nin partide, piknikte, evde, okulda, diskoda ve daha birçok mekanda yaşadığı ve yaptığı faaliyetler anlatılıyor. Kız çocukları Barbie bebeklerinin bu mekanlara hazırlanması için gerekli olan giyim tarzını saç şeklini ve bakımını yapıyor. Eğlenceli ve keyifli oyun olan Barbie oyunları kız çocuklarının artık arkadaşlarıyla bir arada düzenli olarak oynadığı oyunlar arasında popüler olarak yer almaktadır. Barbie oyunlarında saç kesimi, giysi giydirme ve makyaj yapma en popüler olarak oynanan oyunlardan sadece birkaçı!

Diğer oyunları da çocuklar tarafından binlerce kez oynanıyor ve ilgi görüyor. Barbie oyunlarının ilgi  çekmesinin en önemli nedeni Barbie bebeklerinin kız çocukları tarafından sevilmesi ve görsel açıdan Barbie’nin zerafeti ve güzelliği ile meşgul olmak onları mutlu etmesi!

Minecraft oyunu

Bloklarla oynanan Minecraft oyunu dünyayı sarsan bir oyun olarak yer alıyor. 40 milyondan fazla oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft oyununda keşfetme, yaratma, hayal gücü ve sabır en önemli fonksiyonu! Beyin çalıştırılması açısından plan yapıp uygulamaya geçirme kullanıcının bu oyuna bağımlı olmasına imkan tanıyor. Küçük yaşlardan itibaren dahi çocukların oynayabileceği bir oyun olan ancak 13 yaş sonrası için tasarlanan bu oyun herkes tarafından ilgi çekiyor.

Binalar, evler, işyerleri, çevre, şehirler, metropoller gibi daha birçok tasarım uygulanabiliyor. Oyunda hikâye üretmek ve oyuna yön vermek; kullanıcının kendi inisiyatifinde yer alıyor. Bunun için bir dünya kuruyor, mücadele ediyor, özgürlük için hırslı ve yaratıcılığını kullanıyor. Bir ödül ve puan olmayan bu oyunda keşfetmek güdüsü ödül olarak yer alıyor. Şiddet açısından sadece Zombilerden kaçmak ve kurtulmak için plan yapmak ve hareket etmenin yer alması nedeniyle çocuklar için rahatlıkla oynanabilecek bir oyun tarzıdır.Sürekli olarak hamlelerin yapılmak istenmesi oyuna ilgiyi çok daha fazla artıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.