izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

BLOG AÇMAK İSTEYENLERE BİRKAÇ TAVSİYE

Dünyanın gelişmesi ile teknoloji çok ileri noktalara gelmiş bulunmaktadır. Özellikle internet neredeyse her insanın cebine yani cep telefonuna kadar girmiş bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki insanlar istedikleri her an, her yerden anında internete bağlanıp o sırada dünyada neler meydana gelmekte, neler gelişme olduğunu izleyip takip edebilmektedir.

İnsanları belli başlıklarda belli alanlarda bir yerde birleştirmek için, örneğin aynı rengi sevenleri kırmızı rengi diye bir blog açarak bu rengi sevenleri burada daha rahat toplayabilmekte ve daha rahat bu rengi sevenler birbirleri ile iletişime geçebilmektedir. Bu yüzden bloglar daha rahat internette dolaşılmasını ve bilgi alışverişi olmasını sağlamaktadır. Bu yaygınlığı blog açarak değerlendirmek isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bazı konular olacaktır, örneğin;
-Blog açacağı konuyu iyi belirlemek. Blogger, blogunu açmadan insanlar daha çok hangi konuyu merak ediyor, hangi konuda daha çok ziyaret oluyor, belki de blog açarken en önemli şey bu olacaktır ve konuyu çok iyi belirlemelidir. Bu konuya uygun bir blog ismi almanız sizin yararınıza olacağını da unutmamak gerekir. Bu konuda blog isim önerileri başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
BLOG AÇMAK İSTEYENLERE BİRKAÇ TAVSİYE 1
Eğer konu dandik ve ya ziyaretçinin hiç ilgisini çekemeyeceği bir başlık olursa blog asla ziyaret edilmeyecek ve varlığından dahi kimsenin haberi olmayacaktır. Bu yüzden konu çok iyi belirlenip sonraki aşamalara geçilmelidir.
-Tasarımın kolay ve güzel olması. Blogger, blogunun tasarımını çok titiz şekilde ve ara yüzünü kolay ve anlaşılır olarak tasarlamalıdır. Çünkü blogu ziyaret eden birisi, site içinde kolayca gezebilmeli, başlıkları, linkleri ve kısımları kolaylıkla bulmalı ve linkler arasından kolayca anlayabileceği şekilde gezinebilmelidir.

-Blog oluştururken başlıkları düzgün şekilde oluşturma. Blogger, blog oluştururken konu ile ilgili başlıkları güzel bir şekilde alt alta ya da yan yana koyarak ziyaretçilerin başlıkları aynı hizada buluşmasını rahatça sağlayacak bir ana sayfa oluşturmalıdır.

-Hangi başlık altında blog oluşturacaksa hitap edeceği kesime uygun ana sayfa ve başlıklar oluşturmalıdır. Örneğin moda için oluşturulan bir blog sayfasında modaya hitap edecek bir tema kullanılması daha hoş ve çekici duracaktır.

Bu konularda daha fazla bilgi almak için https://www.blogacmak.com adresini ziyaret etmenizi öneririm.
Blog oluşturulmadan önce yukarıdaki başlıkları iyice düşünülüp uygulanarak daha aktif bir çalışma elde edilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.