izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Eğitici Oyunlar Guzeloyunlar.gen.tr de

oyunGünümüzde bilinçli ebeveynler çocukların eğitici oyunlarla vakit geçirmelerini tercih etmektedirler. Bu çok doğru bir yaklaşımdır zira çocuklar, küçük yaşta verilen her şeyi alırlar ve çok iyi bir şekilde, bir daha unutulmamak üzere öğrenirler. Hatta bu durum ile ilgili çok güzel ve bu durumu çok iyi tasvir eden bir atasözü vardır: Ağaç yaş iken eğilir.

Bu nedenle, en güzel oyunlar eğitici olanlardır diyebiliriz. Bilinçli aileler çocuklarına oyuncak alırken bunu hep göz önünde bulundururlar ve alışverişlerini de buna göre yönlendirirler. Örneğin bir zeka küpü ile vakit geçiren çocuk ile, sıradan oyuncaklar ile vakit geçiren çocuk arasında çok büyük bir fark olacaktır. Zeka gelişimine yardımcı olan diğer oyuncakların başında yap – bozlar, geometrik şekillerin bulunduğu oyun setleri gelmektedir.
Bununla birlikte teknolojinin de gelişmesi ile birlikte artık çocuklar fiziksel oyuncaklar yerine sanal oyuncaklara daha çok yönelir oldular. Aslında bu bir bakıma iyi bir şey. Neden iyi bir şey, bunu biraz açmak gerek. Herkesçe malumdur ki, artık insanlar hemen hemen her işini internet ve bilgisayar ile yapıyor.

egitici_oyunlar_bilgi_yarismalari

Bu nedenle hali hazırda evde bulunan bilgisayarlardan çocukların oyun oynaması ilk olarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Zira, fiziksel oyuncaklar çoğu zaman küçük bir servet karşılığı satılıyor. Ancak internet üzerinden binlerce oyun, tamamen bedavaya oynanabiliyor.Bununla birlikte çocuklar bilgisayar başında vakit geçirerek hem eğleniyor, hem de reflekslerini geliştiriyor. Örneğin çıkışa ulaş tipi oyunlar sayesinde çocukların karar verme yetileri gelişiyor ve bu da ileride karakterlerinin daha sağlam ve alfa olmasını sağlıyor. Bununla birlikte bu tarz oyunlarla vakit geçiren çocuklar ister istemez bilgisayar ile haşır neşir olduklarından bilgisayar kullanmayı da çok kolay bir şekilde öğreniyorlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.