izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

En çok izlenen yerli diziler üzerine

142798Türkiye televizyonlarına her sene onlarca yeni dizi giriş yapar. Çok yüksek bütçeler ayrılır ve bazılarının sonu hüsran olur. Sebebi ise izleyici tarafından sevilmeyen senaryo, oyuncuların iyi seçilmemesi ve rol dağıtımlarının iyi olmaması gibi dizi yönetmenliği konusunda sorunlardır. Bunun yanı sıra aynı zamanda dizinin yayınlandığı kanaldan tutun, yayınlandığı saate kadar bir dizinin tutma ihtimali etkilenmektedir.
Türk televizyonlarında dizileri en çok kadınlar seyreder. Çünkü erkek nüfus kültürlerimiz geleneği genellikle çalışır ve televizyon izlemeye vakit bulamaz. Eve işten geç saatlerde geldiği için de dizi izleyecek dermanı olmaz ya da izlediğinden pek bir şey anlamaz. Genellikle ev hanımı olan Türkiye hanımları, akşamları dizinin tamamını izledikten sonra bir de sabah verilen tekrarlarını izleme gibi bir lükse sahiptirler.

Şuan televizyonlarda popüler olan birkaç diziyi sizlerle paylaşacak olursak, listesi muhakkak bu biçimde olacaktır;

  • Diriliş Ertuğrul
  • Poyraz Karayel
  • Kara Sevda
  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
  • Beni Unutma

Listelemesi en çok reyting alanlar arasında yer almakta olup, bloğumuzun bu değerli yazısında siz değerli okuyucularımıza bir takım incelemeler aktarmak istiyoruz.

Diriliş Ertuğrul
13. YY. civarlarında 1071 yılında Malazgirt savaşıyla Türklerin Anadolu’ya yerleşmesini hazım edemeyen haçlılar ve Moğollar, bu topraklara ortak olmak ve Türkleri yerle bir etmek istiyordu. Zengin toprakları, yaşanılabilir iklim olanakları ve diğer doğal etmenlerden ötürü günümüzdeki gibi değerli olan Anadolu topraklarına gelen bir yiğit olan Ertuğrul tarafından savaş verilecek olup, haçlılar ve Moğollar ile büyük bir kargaşanın içerisine girecektir. Oldukça hareketli, aksiyon dolu ve izleyenleri ekrana kilitleyen maceracı / meraklandıran senaryosuyla TRT1’in en beğenilen dizisidir diyebiliriz.

Poyraz Karayel
Kayınbabası yüzünden erkek çocuğundan ayrılan eski bir polis teşkilatı çalışanının oğlunu tekrar almak için mafya ve çetelerin arasına katılma konusu işleyen Poyraz Karayel, Kanal D üzerinde gösterim almakta. Oldukça fazla bir izleyici kitlesi var. Entrikalar ve kumpaslar ile dolu bir dizidir.

Kara Sevda
Başrolde Burak ÖZÇİVİT yer alır. Canlandırdığı karakter ise fakir ve maden mühendisi olan bir kişidir. Yüzlerce metre yer altında helal kazanç sağlamak için işçilerle birlikte savaşmaktadır. Fakir ancak gururlu bir karakter yapısı vardır. Aşık olur ve gizemli duygularını izleyicilerine sevdirir. Star TV üzerinde yayınlanmaktadır. Şu aralar oldukça yüksek reytinglere sahiptir.
Mühendislik yaparken tanıştığı bir bayan ile tüm hayatı alt üst olur ve yeni bir düzen kurma çabasına girer. Aşık olduğu kadın, kendi öz kardeşinin yaşadığı olaylar yüzünden Kemal rolünü canlandıran Burak ÖZÇİVİT’ i terk eder. SOMA faciası temasını işleyen filmde fakir genç, bu olay yaşandıktan sonra zengin olmanın zorluklarıyla savaşmaya başlar.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Kurtlar Vadisi serisi olarak adlandırılabilecek olan derin devlet ve mafya işlerinin işlendiği, delikanlılık ve gözü kara rollerinin oynandığı mükemmel bir dizidir. Kurtlar Vadisi’nin senaryosunu bozması ve diziden ayrılan kişilerin olması üzerine bu dizi büyük bir patlama yaşadı ve şuan reyting rekorları kırmaktadır. Filmin içerisinde Oktay Kaynarca, Kurtlar Vadisinden tanıdığımız benzer bir isimle Hızır Çakırbeyli olarak oynamaktadır. Gençliğinden beri karanlık işlerin içerisinde bulunmaktadır.
Bir süre sonra yeraltı dünyasında mafya babası olup Hızır Reis lakabıyla anılmaya başlanmıştır. Abisini genç yaşta kaybettiği için onun koltuğuna oturmuştur ancak bilmediği gizemli olaylar arasında abisini öldüren kişinin masa lideri Ünal Kaplan olmasıdır.
Tamamen entrika, çatışma ve gövde gösterisi gibi aksiyon konularını işleyen bu dizi, mükemmel senaryosu ile 7’den 70’e herkesin dikkatini çekmiş durumda. Bu diziyi editörlerimizce de mutlaka izlemenizi tavsiye etmekteyiz.

Beni Unutma
Bu dizi aşk ve kumpas konularını işler. Bahar ve Kemal dizi karakterleri, inanılmaz ve vazgeçilmez bir aşkı simgelerken, çocukları Yusuf’un başına gelenler ve etrafındaki İnci gibi kötü kalpli insanlarla verdikleri savaş inanılmazdır. Kader’in evlenmesi ve Feride’nin bulunması gibi olaylar şuanda günceldir. Mutlaka izlenmesi gereken, seveceğiniz bir dizidir.

Kaynakça:
* diziler.com/dizi/dirilis-ertugrul
* diziler.com/dizi/poyraz-karayel
* diziler.com/dizi/kara-sevda

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.