izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Gönüllü Çalışıp Dünyayı Gezebileceğiniz Programlar

Gençlerin birçoğu yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak istiyor ve yurt dışı hayali kuruyor. Ancak maalesef döviz kuru yüzünden böyle bir masrafın altına giremiyorlar. Ancak gönüllü çalışarak da çeşitli tecrübeler elde edebilecekleri birçok online platform var. Bu programlar sayesinde kalacak yere para vermiyorlar hatta bazen bir ya da iki öğün yemek dahi alabiliyorlar. Bu sayede giderlerinin büyük bir kısmını tasarruf edebiliyorlar. Üstelik yeni insanlarla tanışmak ve kültür alışverişi için de harika bir ortam yaratılıyor. Gelin bu programlar neler onlara bakalım kısaca.

1-Workaway

Workaway dünyanın neredeyse her ülkesinde kullanılan bir program. Burada köpek bakıcılığından, tarlada bahçivanlığa kadar aklınıza gelebilecek her türlü iş var. Gideceğiniz lokasyonu seçiyorsunuz ve kendinize uygun iş arıyorsunuz. Karşılığında ise konaklama ve bazen de yemek alıyorsunuz. Özellikle hostellerde çalışmak isterseniz ideal. Workaway kısaca bu kadar. Daha ayrıntılı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

2- Helpx

Helpx de aynı workaway mantığı ile çalışan bir sistem. Ancak workaway kadar yaygun bilinmiyor. Bu yüzden workaway yogun geldiyse bu platformu da bir deneyebilirsiniz.

3-Wwoof

Wwoof de diğer iki programla aynı mantığa sahip yalnız buradaki fark sadece tarla, bahçe işleri yapabilecek olmanız. Şehrin gürültüsünü terk edip daha doğa içinde bir yer arıyorsanız ve karşılığında konaklayacak yer arıyorsanız Wwoof biçilmiş kaftan.

Bu 3 program yurt dışına gitmek isteyen gençler tarafından sıklıkla kullanılıyor ve hepsi uluslar arası. Siz de kendi deneyiminizi kendiniz yaratabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.