izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Günlük Altın Fiyatları

Günlük altın fiyatları, altın yatırımcısının, tasarruf noktasında altını tercih eden herkesin ilgi ile takip ettiği rakamlar… İnsanlar, ekonomik daralmanın yaşandığı, her an olası bir durulma döneminin gelebileceğinden şüphe ederek, kararında bir ekonomik politika izliyor ve eğer fırsat yakalarsa yatırımını yapıyor. Peki yatırım yaparken neleri tercih ediyor? Sterlin iyi bir yatırım mı, parayı ABD dolarına mı çevirmek mantıklıdır? Aslında bakılırsa, tüm bu dövizler kamuoyunda oldukça fazla konuşulsa da, ekonomi yazarları tarafından yazılıp çizilse de fazla güven verici bir çizgide değiller. Dolar, Euro ya da başka bir dövize yönelmek, özellikle de böyle dönemler için önerilen bir durum değildir. Altın yatırımı, tarihten gelen altına güven, altının ekonomik boyutun dışında taşıdığı anlamlar, altın tercihini yapmanız için birkaç sebep.

Altın yatırımcısı nelere dikkat etmeli?

Altına yatırım yapmayı düşünenler, dün ile bugünün altın gram satış fiyatına ya da günlük altın fiyatlarına bakmak ile sınırlı kalır, bu verileri referans alıp ciddi bir yatırıma giderse açıkçası bir risk almış olur. Bu bakımdan, sadece birkaç kişinin yorumları, birkaç günün altın fiyatları altın yatırımı ya da tasarrufu için yol gösterici olmamalı. Grafiği günlük veya haftalık değil de, yıllık bazda incelerseniz altın yatırımı konusunda size biraz daha fikir verici olabilir. Bu bakımdan, eğer altın yatırımı düşünüyorsanız size tavsiyem şunlardır,

-Son birkaç sene içinde altına büyük miktarda yatırım yapmış akrabalarınız, tanıdıklarınız varsa bu konuyu onlara kesinlikle danışın, nasıl bir alım satım politikası izlediklerini, hangi düzeyde günlük altın fiyatı yakaladıklarında yatırım için düğmeye bastıklarını öğrenin.

-Altın konusunda bilgili, piyasayı iyi okuyan bazı köşe yazarlarını takip edin. Gündeme dair, artan ve azalan piyasa verilerine dair değerlendirmelerini inceleyin. Örnek vermek gerekirse, son günlerde yaşanan TCMB ve FED kararları ile faiz artırımı, doların düşürülmeye çalışılması gibi olaylardan eğer haberiniz olmadıysa, şaşırmış ve hatta belki de zararlı çıkmış olabilirdiniz. Ancak Merkez Bankası’nın faiz artırımına gideceği önceki günlerden belliydi. Kısacası eğer yazılı ve görsel basını takip ederseniz bu tarz olaylardan haberiniz olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.