izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İyi Bir Sırt Çantası Nasıl Seçilir? Sırt Çantası Seçim Rehberi

İyi Bir Sırt Çantası Nasıl Seçilir? Sırt Çantası Seçim Rehberi 1Her geçen gün yanımızda taşımak istediğimiz eşyaların sayısı artarken kol çantaları yerlerini usulca sırt çantalarına bıraktı. Eskiden sırt çantası denildiğinde akla okul çantası gelirken artık çeşitli tarzlara uygun, farklı materyallerle hazırlanan rahat, şık ve kullanışlı sırt çantalarının devrini yaşıyoruz.

Sırt çantaları günlük, spor ve outdoor gibi farklı kategorilere ayrılıyor. Günlük sırt çantaları öğrenciler ve spor giyim tarzını tercih edenler tarafında

İyi Bir Sırt Çantası Nasıl Seçilir? Sırt Çantası Seçim Rehberi 2

n daha sık tercih tercih ediliyor. Hem kumaş hem de deri materyal ile hazırlanan bu çantalar farklı baskı ve desenlerle çok geniş bir ürün yelpazesi içerisinde sunuluyor. Spor sırt çantaları genellikle yıkanabilir yapıda olan kumaş malzemeler ile hazırlanıyor. Çantanın iç kısımlarında birçok bölme yer alan spor sırt çantalarının su şişesi koyma yerleri bulunan modelleri de bulunur. Outdoor sırt çantaları ise çok daha büyük formda olan ve kapsamlı özelliklere sahip olan çantalardır. Kamp yapanların, hiking, dağcılık gibi uğraşları bulunan kişilerin tercih ettikleri bu büyük sırt çantası modelleri, çadır ve uyku tulumu gibi malzemelerini taşınabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Bunlara ek olarak son derece şık olarak tasarlanan, zincir, pul, taş, zımba gibi çeşitli detaylar ile tamamlanan sırt çanta modelleri da bulunmaktadır.

Sırt Çantası Nasıl Seçilir?

  • Sırt çantanızı seçerken ilk olarak kullanım amacınız doğrultusunda, doğru kategori içerisinde yer alan çanta modelleri incelenmeli.
  • Seyahatlerinizde kullanmak amacı ile bir sırt çantası satın alacaksanız outdoor sırt çanta modellerini incelemeli ve içerisinde ne kadar eşya taşıyacağınıza bağlı olarak hacmini göz önünde bulundurmalısınız. Bilgisayarınızı taşıyacağınız çanta bakıyorsanız buna uygun bölmesi olan, bilgisayar koruyucu alanı bulunan çantaları tercih etmelisiniz. İçerisinde şarj edilebilir USB alanı bulunan çantalar ise sık iş seyahatine çıkanlar için oldukça kullanışlı seçeneklerdir.
  • Eğer sırt çantanızı çok sık kullanacaksanız ve yıkamanız gerekecekse, satın almadan önce kumaşının yıkanabilir olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aksi halde kumaş üzerindeki boyaların renkleri dağılabilir veya solabilir.
  • Düzenli olarak yanınızda taşıdığınız eşyalarınıza uygun boyutlarda bir sırt çantası seçmelisiniz. Eğer çok fazla eşya ile dolaşanlardansanız o çok beğendiğiniz mini sırt çantası beklentilerinizi karşılamayacaktır.
  • Eğer çanta içerisinde aradığı eşyalarını bulmakta zorlananlardansanız, cep telefonu, anahtar ve cüzdan gibi eşyalar için özel bölmeleri olan sırt çantalarını tercih edebilirsiniz.
  • Kullanım alanınız neresi olursa olsun rahat, kullanışlı, boş ağırlığı çok fazla olmayan, omuz kısımları ağrıtmayan sırt çantalarını tercih etmelisiniz.
  • Uzun süreli kullanım için bir sırt çantası satın alıyorsanız ortopedik çantalar incelemeli, sırtınızı saran, ergonomik yapıda bulunan çantaları tercih etmelisiniz. Omurga sağlığına uygun sırt çantası seçerek uzun yıllar aynı çantayı güvenle kullanabilirsiniz.
  • Eğer günlük kıyafetlerinizle kullanmanın yanında spor-şık giyim tarzına da uyum sağlayan bir çanta arıyorsanız deri sırt çantası modellerini tercih edebilirsiniz. Bazı çantalar hem omuz çantası hem de sırt çantası olarak kullanılabilmektedir.

İyi Bir Sırt Çantası Nasıl Seçilir? Sırt Çantası Seçim Rehberi 3Sırt Çantası Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Sırt çantası kullanmanın yanınızda bulundurmak istediğiniz birçok eşyanızı bir arada taşıyabilmenin yanında, taşıdığınız ağırlığı iki omzunuza bölmesinden kaynaklanan bir faydası da bulunuyor. Omuz çantalarının aksine yükü tek bir omuza bindirmeyen sırt çantaları, hem daha pratik bir kullanım sağlıyor hem de bu sorundan kaynaklı omuz ve sırt ağrıları çekmenize engel oluyor.

Tüm bu bilgiler ışığında hem zevkinize uygun hem de tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sırt çantalarını kolayca seçebilir, en güzel çanta modellerini ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.