izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

LiDAR Tarayıcısı nedir?

Açılımı Light Detection and Ranging olan LiDAR; foton düzeyinde ve nano saniye hızında çalışarak etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.

LiDAR Tarayıcısı nedir? 1

iPadOS’teki yeni derinlik yazılım çerçeveleri, LiDAR Tarayıcısı tarafından ölçülen derinlik bilgilerini her iki kamera ve hareket sensörlerinden gelen verilerle bir araya getiriyor ve A12Z Bionic çipteki bilgisayarla görüntü teknolojileri aracılığıyla geliştirerek manzaranın daha detaylı olarak anlaşılmasını kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Tüm bu unsurların birbirleriyle etkileşimi sayesinde, iPad Pro’da  kullanıcılar yepyeni ve farklı AR deneyimleri yaşanabiliyor. Mevcut tüm ARKit uygulamaları, anında AR yerleşimi, gelişmiş hareket algılama ve insan gizleme özelliğine sahip oluyor. ARKit’te yeni bir Scene Geometry API içeren son güncelleme sayesinde, geliştiriciler yeni LiDAR Tarayıcısı’nın gücünden yararlanarak daha önce mümkün olmayan durumları gerçeğe dönüştürebiliyor.

LiDAR Tarayıcısı, Ölçüm uygulamasını da geliştirerek daha hızlı hale getiriyor ve bir kişinin boyunu otomatik olarak hesaplamayı hızlandırıyor. İşe yarar düşey ve kenar kılavuzlar otomatik olarak görüntülenerek kullanıcıların nesneleri daha hızlı ve doğru bir biçimde ölçmelerini sağlıyor.

Gelin Lidar tarayıcısının kullanım özelliklerine yakından bakalım

LiDAR Tarayıcısı nedir? 2

Complete Anatomy

ARKit ve derinlik sensöründe yapılan geliştirmeler sayesinde yeni iPad Pro, Complete Anatomy uygulamasının ardındaki geliştiricilerin yeni bir hareketlilik ölçme aracı oluşturmasını sağladı. Fizyoterapistlere ve hastalara sunulacak olan bu araç, hastaların iyileşme süreçleri boyunca bütün ölçümleri ve gelişmeleri yakından takip ederek ilerleme durumları hakkında bilgiler sunacak.

 

 

LiDAR Tarayıcısı nedir? 3IKEA Place

IKEA Place uygulaması için  sunulacak yeni Stüdyo Modu, iPad Pro’nun LiDAR Tarayıcısı ve ARKit’ten yararlanarak mobilyaları teker teker yerleştirmenin ötesine geçiyor ve odanın tamamının artırılmış gerçeklikte dekore edilebilmesini sağlıyor.

 

                                                                                                               

 

LiDAR Tarayıcısı nedir? 4Hot Lava

iPad Pro’daki LiDAR Tarayıcısı, Hot Lava oyununun yeni AR moduna güç veriyor. Bu yılın sonunda sunulacak mod sayesinde oturma odanızı sıcak lavlarla dolu engelli bir rotaya dönüştürebileceksiniz.

 

 

 

LiDAR Tarayıcısı nedir? 5Shapr3D

LiDAR Tarayıcısı’nı kullanan uygulama, bir odanın 2D kat planını ve 3D modelini otomatik olarak oluşturabiliyor. Bu plan ve modeller kullanılarak odalarda tadilat veya banyo ya da dolap ekleme gibi değişiklikler kolayca tasarlanabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.