izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mineraller

Mineraller, vücudumuzun yapısını ve düzenini koruması açısından vücut içerisinde üretemediği maddelerdir. Minerallerin başlıca görevlerinden biri, multivitaminler ile birlikte çalışarak besin yapılarının kullanımını ve daha fazla verim elde edilmesini sağlamaktır.

Bu şekilde kemik, diş, üreme sağlığı ve hücre koruması gibi diğer yapılarınızın da sağlıklı bir şekilde var olması sağlanır. Ayrıca mineraller vücudun hayati fonksiyonlarını düzenlediği için su dengesini de düzenlemektedir. Mineraller, vücudumuzda bulunan basit bir yapıya sahip inorganik maddelerdir. Mineraller doğal oluşumu ile ünlü olması ile birlikte minerallerin üzerinde ki herhangi bir bölüme bakıldığından minerallerin tüm özelliklerini taşımaktadır.

Yani mineraller homojen yapılı maddelerdir. Genel itibariyle katı bir halde bulunan inorganik besin olan mineraller nadir olarak da sıvı halde bulunabilirler. Laboratuar ortamında oluşturulan minerallerle doğada oluşan doğal mineraller asla birbirleriyle aynı düzeyde etki edemezler. Mineraller doğada bulunmasına karşın kimyasal yapılı maddelerdir. Belirli bir kimyasal formülleri bulunmakta ve bu kimyasal formülü genellikle sabit kalmaktadır.

Yer altı organik besinleri olan petrol, kömür gibi maddelerde mineraller bulunmaz çünkü mineraller inorganik besinlerdir. Vücudun sağlıklı kalabilmesi için vücudun belli bir oranda minerale sahip olması, kullandığı mineralleri kayıp etmemesi ve tam verimli kullanması önemlidir. Mineralin vücuttaki eksikliği ciddi hayati sorunlara yelken açabilir. Mineralin vücuda girmesi ancak zararlı alışkanlıklar sigara, alkol gibi maddeler yüzünden kayba uğrayarak kullanılamaması da vücudun işleyişini zorlaştırır. Bu sebepten ötürü bazı sporcu takviyeleri ürünlerinde de vitamin ve mineraller kullanılmaktadır. Her şeyin olduğu gibi minerallerinde fazlalığı zararlıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.