izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Nakliyat Sigortası Fiyatları

Başta beyaz eşyalar olmak üzere pek çok mobilyanın ve üretimde kullanılan sanayi malzemelerinin nakliye esnasında büyük hasar gördükleri yapılan çeşitli araştırmalar ile ortaya çıkıyor. Yakın yahut uzak mesafelere taşınan malların nakliye esnasında zarar görmelerine karşın teminat altına alınmalarına olanak tanıyan nakliyat sigortası fiyatları bakımından da son dönemde daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Artık çok sayıda kişi seçimini bu sigorta türünden yana yaparken bir yandan da gayet makul oranlarda prim ödemenin keyfini yaşıyor.

Nakliye sigortalarında fiyatlar en fazla değişkenlik gösteren sigorta fiyatları olmaktadır. Çünkü ödenmesi gereken ücretler, hangi malların nakledildiği yani taşındığı, nereden nereye nakliye çalışmasının yapılacağı, aradaki mesafe ve yol ile hava koşulları gibi pek çok unsur dikkate alınıyor. Bu hususlara sigorta firmalarının ve acentelerinin kurumsal fiyat politikaları da eklendiğinde sabit bir ücretten söz etmek daha da olanaksız bir hal alıyor. Hatta bir fiyat aralığından bahsetmek dahi yanıltıcı olabiliyor. Ancak son dönemde hayat sigortası fiyatları gibi nakliye sigortalarında da ücretlerin oldukça gerilediğini söylemek mümkün!

Artık çok daha düşük bir ödeme yaparak başta ferdi kaza sigortası olmak üzere onlarca farklı sigorta türünden faydalanmak mümkün hale gelmiş durumda. Sigorta konusuna sıcak baktığı halde prim ücretleri nedeniyle beklemeyi tercih edenler için içinde bulunduğumuz zamanın en doğru zaman dilimi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir yandan bireylere sunulan sigorta çeşidi alternatiflerinin sayısı artarken bir yandan da tamamen kişiye özel sigorta poliçelerinin hazırlanması daha da yaygınlaştı. Dolayısıyla lüzumsuz gördüğünüz teminat maddelerinin poliçenizden çıkarılmasını sağlayacak, bu güvenceler için boş yere ücret ödemek durumunda kalmıyorsunuz.

Bunun yanı sıra risk olarak gördüğünüz halde poliçenizde yer almayan bazı maddelerin de özel şartlar bölümüne ya da ek madde olarak poliçenize eklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Tüm bunları değerlendirdiğinizde son yıllarda sigorta çalışmalarının daha kişisel işlemler haline geldiğini siz de fark edebilirsiniz. Fiyatlar hakkında ise daha sağlıklı bilgiler edinmek için internetten online olarak kısa bir araştırma yapabilir, ya da sigorta şirketleri ile telefon yahut e-posta yolu ile irtibata geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.