izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Opencart SEO Ayarları

opencart-seoBugün Opencart için hemen herkes tarafından bilinen fakat genelde kullanılmayan daha doğrusu dikkat edilmeyen bazı ipuçlarına değinmeye çalışacağız. Zira oldukça ufak noktalar ile daha fazla başarı elde etmek Opencart ile mümkün olabilmektedir. Tabii her ufak nokta, biraz dikkat ve sabır gerektirebilir. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan hemen kendimizce derlediğimiz ipuçlarına geçelim. Umarım bu ufak ipucu sayesinde sizde fayda sağlarsınız. 

Özel Opencart SEO İpuçları

Biz bu konuda SEO modülü kullanmanızı önermiyoruz. Zaten genel olarak piyasaya bakıldığı zaman 2-3 tane elle tutulur hatta 1-2 tane SEO modülünün olduğunu görebilirsiniz. Bu modüller, gayet sabit düzende ürünlere isimleri ile orantılı bir şekilde link yapısı vermektedir. Oysa ki sizin elinizde her ürüne, her sayfaya özel olarak link verme imkânı var. Peki, böyle bir imkân varken neden modül kullanasınız? Şimdi, zaman kaybetmemek için diyebilirsiniz. İşte, en büyük hatalardan biri bu. Zira siz ürün eklerken, ürün kodundan açıklamasına kadar bir çok noktayı zaten dolduruyorsunuz. Bu esnada saniyeler ayırarak SEO için ürüne, sayfaya link uzantısı da ekleyebilirsiniz. Yani, zaman bir bahane değil sadece kaçış yolu. Bu nedenle modül kullanmayın ve her sayfanıza kendinize özel link uzantısı verin.

Unutmayın, siz linklerin uzantılarını Google ve/veya diğer arama motorları sizi daha rahat bulsun diye ayarlıyorsunuz. Yani, her ürün linki direkt ürün adı ile aynı olmak zorunda değil. Bazen ürün adı 3 kelimeden oluşur, link uzantısı 5 kelimeden oluşur… Burada mühim olan SEO açısından faydalı link bulmaktır. Bu nedenle de manuel hareket etmek her zaman en mantıklısıdır

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.