izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Opencart Seolu URL Oluşturma

Opencart Seolu URL Oluşturma 1Opencart kullanan kullanıcıların bir çoğu seolu url olmadığından şikayetçi olsada aslında opencart da seolu url mevcut. Kullanımı wordpress kadar kolay olmasada opencart altyapısında da istediğiniz ürüne istediğiniz url’yi verebilirsiniz. Bunun için ilk önce sistem menüsü altından genel ayarlara tıklayarak sunucu sekmesine gelin ve SEO URL Kullan: menüsünü aktif yapın. Sonrasında ürün detay sayfasına girerek veri sekmesine gelin ve SEO Kelimesi: kısmına URL olarak ne vermek istiyorsanız onu girin mesela urun-detay.html şeklinde. Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Tüm ürünler için bunu yapmak sıkıcı olsada seo açısından en doğru kelimeyi URL olarak seçmek sizin için uygun olacaktır. Yine de tek tek uğraşmak istemiyorsanız opencart seo eklentisi kurarak tüm ürünlerinize otomatik seolu url verebilirsiniz.Opencart seo eklentisini tüm opencart destek forumlarında bulabilirsiniz. Deadcow Seo eklentisi diye aratmanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. oktay dedi ki:

  seo kelimelerinin sonuna .html eklemenin bir faydası var mı?

  Bu konuda forumlarda farklı şeyler söyleniyor, sizin fikriniz nedir?

  Teşekkürler.

 2. Hakkı Duman dedi ki:

  .html uzantısı google arama motorunun en sevdiği uzantıdır dersek yanlış olmaz sanırım durum böyle olunca .html eklemek mantıklı gözüküyor oktay kardeş.

 3. mRGogo dedi ki:

  Sitenizde com/index.php?route=account/account olarak gozuken linkleri seo uyumlu SEF linkler haline getirmek için .htaccess duzenlemeden, sql ayarı yapmadan, vqmod gerekmeyen veya ekstra bir ayar olmadan sitenizdeki tüm linkleri hesabim, sepetim, odeme, siparis haline getiren bir eklenti yazdım isteyen arkadaşlar özel mesaj atarsa verebilirim yada daha fazla eklenti geliştirmemde yardımcı olmak için eklentimi aşağıdaki adresten satın alabilirsiniz.
  Örnek URL: http://www.buybybst.com
  Eklenti Adresi: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=14260

 4. irfan dedi ki:

  Hakkı Bey mrgogo nun iletişim adresini bana verebilir misiniz.

 5. Hakkı Duman dedi ki:

  Telefonu bende yok fakat verdiği linkden eklentiyi indirebilirsiniz irfan bey

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.