izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Saç Ekimi Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Sonrası Masaj Nasıl Yapılır? 1Saç ekimi sonrası masaj yapmak isteyenler, uzman doktorların tavsiyelerine uygun bir şekilde bu bölgeye müdahalede bulunabilir. Saç ekimi sonrasında masajı doğru bir şekilde yapmak faydalı olurken, yanlış ve bilinçsiz hareketler olumsuz etki gösterebilir. Saç masajı, saç derisindeki hücreleri harekete geçirdiği ve saç köklerini beslediği için çok faydalıdır. Saç ekimi sonrası masaj konusunda bilinmesi gerekenler tüm hastalara uzman doktorlar tarafından anlatılır. Ancak saç ekiminden sonra daha verimli sonuçlara ulaşmak istiyorsanız saç derisine nasıl masaj yapabileceğinize dair bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Saç Ekilen Bölgeye Masaj Yapılır Mı?

Saç ekilen bölgeye masaj yapmak için aceleci olmamak gerekir. Saç ekiminden sonra kafada gerginlik hissi olması son derece normaldir. Saç ekimi operasyonundan sonra başlayan bu gerginlik hissi kafa derisinde yaklaşık 7 günde tamamen gider. Herhangi bir cerrahi işlem sonrası vücudun gösterdiği normal bir reaksiyon olduğu için endişelenmemek gerekir. Gerginlik olan deriye masaj yaparken uzmanların tavsiyelerini dikkate almak önemlidir.

Saç ekiminden sonra oluşan ödem ve gerginlik hissini azaltmak için bu bölgeye nazik bir şekilde masaj uygulanabilir. Saç ekimi operasyonundan sonraki 3 – 6 hafta arasında ekilen saç tellerinde şok dökülme meydana gelir. Bu süreçte ekilen alana belirli aralıklarla masaj yapıp saç tellerinin dökülmesi sağlanabilir. Klinik saç ekimi sonra 6. haftaya kadar ekilen saç tellerinin yüzde 80’i kadar dökülebilir. Son derece normal olan bu dökülmeler hastayı korkutmamalı ve günde 10 – 15 defa saç ekim alanına masaj yapılmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Gerginlik Nasıl Geçer?

Saç ekimi sonrası gerginlik hissi oluşması son derece doğal bir tepkidir. Anestezi etkisinin geçmesiyle birlikte saç derisinde gerginlik hissi artabilir.  Gerginlik hissi 7 gün sonra kendiliğinden geçer. Saç ekiminden sonra aşırı hareket etmek ve spor yapmak doğru değildir. Vücudu fazla yormanız saç derisindeki iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Başlarda çoğu insana rahatsızlık veren gerginlik hissi zamanla hafifler ve sorun yaratmayacak hale gelir. Klinik saç ekimi operasyonlarından sonra bir süre rahatsızlık yaşamanız normaldir. İlk günler mutlaka yatakta dinlenmeniz ve saç derisine doğrudan müdahale etmekten kaçınmanız gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Saç ekimi sonrası ödem atmasürecinde ilk olarak istirahat etmek önemlidir. Ardından yüzde ve alın bölgesinde oluşan şişliği önlemek için buz kompres tedavisi uygulanabilir. Buz dolu poşeti yüzünüzde nazikçe baskı yaparak ödemin inmesine yardımcı olabilirsiniz. Bol bol su içmek ve dinlenmek saç ekiminden sonra ödem atmaya yardımcıdır.

Saç derisine enjekte edilen sıvının vücuttan atılması için günde en az 2 litre su içmek ve bol bol tuvalete çıkmak gerekir. Saç derisinde meydana gelen veya gelebilecek tüm sonuçlar hakkında uzman hekimlerin bilgilendirmesine uygun hareket edilmelidir. Saç ekimi sonrası masaj konusunda da aceleci olmamak önemlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.