izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Samsung Galaxy S23 tanıtımı sızdı!

Birkaç ay önce Apple, iPhone 14 serisi ile devrim niteliğinde bir özelliği hayatımıza soktu. Yeni iPhone 14 serisinin, acil durum iletişimi için düşük dünya yörüngesine yayılmış olan uydularla bağlantı gerçekleştirilebileceği Apple tarafından duyurulmuştu. Görünüşe göre Samsung, yaklaşmakta olan Galaxy S23 serinde de benzer bir özelliği getirecek.

iPhone 14’ün uydu özelliği Galaxy S23’e de gelebilir

Aktarılan habere göre SAMSUNGacil durumlarda kullanılması için   IRİDİUM Communications ile çalışıyor. GALAXY S23’ün uydu iletişim sistemi IRİDİUM’UN düşük dünya yörüngesinde bulunan 66 uydusu aracılığıyla gerçekleştirilecek. Bu uydular sayesinde sesli arama ve veri iletişimi sağlanıyor olacak. Öte yandan SAMSUNG’UN bu özellik üzerinde iki yıldır IRİDİUM ile birlikte çalıştığı da belirtiliyor.

Samsung Galaxy S23 tanıtımı sızdı! 1

Buna karşılık Apple, İPHONE 14 serisindeki uydu bağlantısını sağlamak için Global Star ile birlikte çalışıyor. Bu özelliği sunan bir diğer firma olan HUAWEİ ise MATE 50 Pro serisi için BEİDOU uydularını kullanıyor.

Haberin kaynağı aynı zamanda GALAXY S23’ün uydu iletişimi yoluyla metin mesajları, sesli iletişim ve düşük boyutlu görüntü paylaşımı yapabileceğini ancak uydu bağlantısının doğası gereği yüksek hızlı bir bağlantının şimdilik söz konusu olmadığı belirtiliyor. Bunlara ek olarak uydu bağlantı hizmetinin tüm ülkelerde kullanımda olup olmayacağı ise belirsiz. Apple, İPHONE 14’de yer alan uydu bağlantısını sadece Kanada ve ABD’de kullanıma sunmuş durumda.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.