izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sgk Emekli Maaşı Hesaplama

Sgk Emekli Maaşı Hesaplama 1Çalışan kişiler emekli olacakları yaşı merak etmektedirler. Her çalışanın en büyük hakkı emekli olmaktadır. Çalışma sebeplerimizden birisi ileriki yaşlarda bir gelirimizin olmasıdır. Bu nedenle aslında genç yaşlarda çalıştığımız zaman ileriki yaşlara yatırım yapmış olmaktayız. Ülkemizde emeklilik konusu aslında uzun süreler belirsiz olmuştur. Bu konuda birçok kez değişiklik yapılmış, çoğu kişi yaşa takılmış çoğu kişi de erkenden emekli olma şansı yakalamıştır. Son yıllarda emeklilik konusu aslında oldukça nettir. Bu konu ile ilgili görevde olan hükümet önemli adımlar atsa da erken yaşa takılanlar ile ilgili halen bir düzenleme yapılabilir umudu bulunmaktadır. Sgk emekli maaşı hesaplama konusu aslında oldukça nettir. Bu konu ile ilgili bir çok internet sitesinden de destek almanız mümkündür.

Sayfa İçeriği

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

Yeni yılda yani 2020 yılında çalışma hayatını bitirmeyi planlayan vatandaşların akıllarındaki en büyük soru emekli maaşı sorusudur. Emekli maaşlarının ne kadar olacağı, düzenli bir şekilde ne zaman maaş alacağı konuları kafalarını karıştırmaktadır. 2020 yılına girmemiz ile birlikte emekli aylığına da belli bir ücret zam yapıldı. En düşük emekli aylıkları içinde bulunduğumuz yıl için şu şekilde belirtebiliriz;

  • SSK (2000 ÖNCESİ) 2111,3 TL
  • SSK (2000 SONRASI) 1258,0 TL
  • BAĞ-KUR (ESNAF) 1889,8 TL
  • BAĞ-KUR (TARIM) 1330,7 TL
  • MEMUR (Emekli) 2660,2 TL

Emeklilik Maaş Hesabı

SGK aylık hesaplama işlemleri internet üzerinden rahatlıkla yapılabilir. Uzunca bir süre aktif olarak SGK’ya bağlı olarak çalışan vatandaşlar aylık hesaplama isteyebilirler. Daha önceden emekli maaşı hesaplama o kadar kolay bir işlem değildi ve uzunca bir zahmet sonrası öğrenilebiliyordu. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık SGK maaş hesaplama işlemini internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. İnternet üzerinden bu linke tıklayarak “https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ SGK’nın sitesine giriş yapın, TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl, Doğum Tarihi gibi yerler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra sorgulama yazan yere tıklayarak emekli aylık hesaplama işlemini yapmış olursunuz.

 

4A Emekli Maaş Hesaplama Robotu

Aktif çalışma hayatına noktalayan ya da noktalamaya hazırlanan vatandaşlar, hangi gruba ait olduklarını ve ne kadar emekli maaş alacaklarını hesaplamak istiyorlar. Ne kadar emekli maaşı alırım bunun hesaplanması için emeklilik şartını tamamlamanız gerekir. Bu çok önemli bir kriterdir. Emekli sandığı emekli maaşı hesaplama sisteminde de bu şart geçerlidir. 4/A Hizmet dökümü diye bilinen bu sistem, eski sistemde, SSK’ ya prim ödeyenleri yani aktif çalışanları kapsamakta idi. Şuanda aynı zamanda iş yerinde sözleşmeli olarak çalışan kişileri kapsamaktadır. 4/A olan bu grup daha sonra 5510 sayılı yeni yasa ile birlikte SGK kapsamında yer almıştır. SGK kapsamında olanları kapsayan gruba 4A denilmektedir. 4A emekli maaş hesaplamak için e-devlet şifresi almak gerekiyor.

Windows 10 Education

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.