izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

SpaceX, Falcon 9‘u Bu Gece İndirmeyi Deneyecek!

CWcHqjqWEAAF3Eh-2[1]Uluslararası Uzay İstasyonu’na malzeme gönderimi yapacak olan SpaceX, Bu gönderim işletiminin hemen ardından da Falcon 9’u başarılı bir şekilde yere indirmeye deneyecek. SpaceX’in Falcon 9’u indirme denemeleri hala hızlı bir şekilde devam ediyor. İlk denemesinde fırlatımı yapılan roketi yere başarılı şekilde indirmeyi başaran SpaceX, Bu olaydan sonra denemelerinde maalesef ardı ardına başarısızlık sonucunda denemelerine ara vererek uzay roketinin üzerinde bir takım donanımsal değişikliğe gitme kararı vermişti.

Yapılan denemelerin sonucunda ortaya çıkan başarısızlıklardan yıkılmayan ve hem üretim masrafını, Hem de zaman kaybını çok büyük bir oranda düşüreceğini tahmin ettikleri yeni iniş sistemi üzerinde çalışmalarına devam eden SpaceX, Bu gece yeniden bir deneme daha gerçekleştirecek. Yapılacak olan testler Amerika Birleşik Devletleri saati ile 16:43’te gerçekleşecek Türkiye saati ile 11.43’te başlayacak. Yapılan fırlatmanın hemen ardından Falcon 9, Uluslararası Uzay İstasyonu’na doğru yol alacak ve malzeme gönderecek. Gönderimi yapılan malzemeleri başarılı bir şekilde Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürmeyi başardıktan sonra tekrardan kalkış yaptığı rotaya geri iniş yapmaya çalışacak.

SpaceX’in bir önceki başarılı denemesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. SpaceX’in ilk denemesinde başarılı bir fizik sergilemesi sonucunda Falcon 9 etkili şekilde düzleme inmeyi başarmıştı.  Bu başarının ardından gelen denemelerdeki başarısızlık SpaceX’in ilk denemesinde tamamen şansının yolunda gittiği internet ortamında yorumlarda dile getirilmişti.

En son geride bıraktığımız Haziran ayında Uluslararası Uzay İstasyonu’na doğru yola çıkan Falcon 9, Sekiz ya da Dokuz ay sonra tekrardan kalkış sürecine geçecek ve malzeme gönderimine devam edecek. SpaceX tarafından hummalı bir şekilde gerçekleştirilen önceki denemelerin çoğunda aynı platforma yer verildiği gibi okyanusun uzaklıklarında bulunan bir drone gemisine iniş yapacak olan Falcon 9 roketi,  Ortaya çıkan şiddetli rüzgârlardan dolayı iniş sürecini zor bela gerçekleştiriyordu. SpaceX tarafından alınan kararların tekrardan okyanus üzerinde rüzgârlara takılmadan rahat ir şekilde iniş yapmak isteyen Falcon 9 roketi, Fırlatmaya dört ya da beş civarında başlayacak. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.