izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Telefonunuzdan Tersine Görüntü Araması Nasıl Yapılır?

Hangi mobil tarayıcıyı kullandığınıza bağlı olarak, mobil cihazınızdan ters görsel aramanın nasıl yapılacağı hemen belli olmayabilir. Bulduğumuz en basit çözüm, iOS veya Android için Google‘ın ücretsiz Chrome tarayıcısını indirip kullanmaktır. Bu tarayıcı, ters görüntü aramaları gerçekleştirmek için hızlı ve kolay yerleşik bir yönteme sahiptir.

Google‘ın ” Resme Göre Ara” işlevi, bir resim veya resim URL‘si yükleyerek ilgili resimleri aramanıza olanak tanıyan, ters resim araması gerçekleştiren kullanışlı bir özelliktir. Bu, gönderdiğiniz görüntüyü analiz eder ve buna benzeyen resimleri bulmak için gelişmiş algoritmalar kullanır.
Bir masaüstünde, bilgisayarda ters görüntü araması basittir. Bunun için images.google.com‘a gidin ve arama çubuğundaki küçük kamera simgesini tıklayın.

Telefonunuzdan Tersine Görüntü Araması Nasıl Yapılır? 1
Artık çevrimiçi olarak gördüğünüz bir resmin URL‘sini yapıştırabilir, sabit sürücünüzden bir resim yükleyebilir veya bir resmi arama kutusuna sürükleyebilirsiniz.
Bir mobil cihazda ters görüntü arama
iOS veya Android telefon veya tabletinizde ters görüntü araması yapmak istiyorsanız, iOS veya Android için Google‘ın Chrome tarayıcısını indirmeniz gerekir.
Tarayıcı, Apple App Store ve Google Play‘den ücretsiz olarak edinilebilir .
Şimdi, Chrome tarayıcı uygulamasını kullanarak telefonunuzdayken aramak istediğiniz bir resim bulduğunuzda, resmi basılı tutmanız yeterlidir.

Telefonunuzdan Tersine Görüntü Araması Nasıl Yapılır? 2
Uzun bastıktan sonra ekranınızda görünecek olan menüde, “Bu Resmi Google’da Ara” seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.