izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Tesla, Yapay Zeka İle Çalışan Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor!

Teknoloji konusunda ki devrimleri ile tüm dünyanın tanıdığı Elon Musk kendini geliştirmeye, yeni teknolojiler üretmeye devam ediyor. Elon Musk bu sefer karşımıza yapay zeka destekli bir robot ile çıkıyor. Tesla bot olarak tanıtılan bu yeni teknoloji dünya gündeminde büyük bir ses getirmiş durumda. Bu robotu diğer robotlardan ayıran özellikler nedir diye soruyor olabilirsiniz.  Tesla Bot’un 170 cm civarında boya ve 57 kg ağırlığa sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca Tesla Bot yüz yerine bir ekrana sahip olacak. Şirket içerisinde bota “Optimus” takma adıyla seslenildiği de Musk tarafından söylendi. Resmi olarak ise Tesla, bu robotu “Tesla Bot” olarak tanıtıyor.

Tesla, Yapay Zeka İle Çalışan Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor! 1
Tesla Bot, “güvenli olmayan, tekrar eden ve sıkıcı” işlerin yapılmasında görev alacak. İlk aşamada satışa çıkacağı düşünülmeyen robotlar, yalnızca fabrika içerisindeki üretim ağının geliştirilmesine yardımcı olacak. Musk ise bu robotların geleceği ile ilgili şu cümleleri kurdu:
Bence esas olarak gelecekte, fiziksel işler bir seçenek haline gelecek. Eğer yapmak istiyorsanız, yapabileceksiniz.Tesla, Yapay Zeka İle Çalışan Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor! 2 Tesla fabrikalarında da bu robotların kullanımının yaygınlaşmasından sonra insan işçilere olan ihtiyacın azalıp azalmayacağı ve buna bağlı olarak işten çıkarmaların yapılıp yapılmayacağı büyük bir merak konusu.
Elon Musk, robotun çizimlerini, şirketin “Yapay Zeka Günü” etkinliğinin sonlarına doğru bir gün otonom araçları güçlendirmesi amaçlanan yapay zeka ve süper bilgisayar teknolojilerini anlatırken gösterdi. Şirket ayrıca robotun çalışmayan manken bir modelini de sahnede gösterdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.