izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Title, Meta Description ve Meta Keywords Kavramları ve SEO İlişkisi

İngilizce karşılığı “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optizmizasyonu” olan SEO, arama motorunun optimize edilmesi yani arama motorunun iyileştirilmesi olarak tanımlanabilir. Yapılacak olan arama sorgularında organik olarak üst sıralarda çıkmak, yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçi kazanmak için yürütülen işlemler bütününe de SEO çalışmaları adı verilmektedir.

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de internet üzerinden arama yapılırken en çok kullanılan arma motoru Google olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebepten dolayı SEO çalışmalarının nasıl yapılması gerektiği, ne yöntemler izleneceği ve gerekli planlamaların nasıl yapılması gerektiğini belirleyen otorite Google olarak karşımıza çıkıyor.

Bursa seo uzmanı Yeşil SEO

Günümüzde SEO çalışmaları Google dostu siteler yaratmaya yönelik yürütülmelidir, kalite ve standartlar Google tarafından belirlendiği için gerekli oluşum ve düzenlemelerin de Google’a göre yapılması, hatta Google’ın bir sonraki adımının ne olacağının tahmin edilmesi başarılı bir SEO çalışması için gereklidir.

Sayfa İçeriği

Title Kavramı

SEO açısından en çok bilinen ve ilk basamaklardan bir tanesi olan “title” sektörel jargonda başlık olarak kullanılır, bir web sayfasını oluşturan HTML kodlarının ilk üst kısmında, kısaca HTML tag bölümünde bulunur.

Herhangi bir web sayfasının kaynağına baktığınızda Bursa Seo Uzmanı olarak göreceksinizdir. (Burada “Bursa Seo Uzmanı” örnek olarak verilmiştir ve değişkendir.) Title yani başlık, tarayıcı sekmesi üzerinde de görüntülenir, aynı zamanda arama motorları üzerinden yapılacak olan aramalarda çıkan ve tıklanarak sayfaya yönlendiren mavi renkli olan başlıklarda da gözükmektedir.

Arama sorgusu sırasında arama motoru botlarının ilk olarak baktıkları alanlardan bir tanesi title yani başlıktır. Bu yüzden başlık seçini çok önemlidir, bir web sayfası için üretilmiş olan içerik ne kadar kaliteli olursa olsun, arama sonuçlarında kullanıcının dikkatini çekecek ilk nokta title yani başlıktır.

GDPR İçin Türk Firmalarına Zorunluluk Var Mı ?

Seçilecek olan title’ın sayfa içeriği ile uyumlu olması arama motorlarının sayfa değerlendirmesinde dikkat ettikleri bir konudur.

Meta Description  

Meta description, söz konusu web sayfasının içeriği ile ilgili olarak kısa bir açıklamanın yapıldığı bölümdür. Arama sonuçlarında kullanıcılar tarafından görülebilen “meta tag” kısmı, kullanıcıların sayfayı ziyaret etmeden önce okudukları özet bölümdür.
Bir web sayfasının kaynağını görüntülediğinizde,

Bursa SEO servisi en etkin araçlar sunan profesyonel SEO ajansıdır.”/> şeklinde bir kısım görebilirsiniz. (Burada ” ” işareti içindeki kısım değişkendir.) Meta description alanında gözüken kısım da tırnak işaretleri arasına yazılan kısımdır.
Meta description özellikleri, mutlaka özgün olmalıdır, sayfanın anahtar kelimeleri description içerisinde en fazla 2 ya da 3 defa geçmelidir ve kullanıcıları bilgilendirici yapıda olmalıdır.

Meta Keywords

Meta keywords olarak adlandırılan kavram, kullanıcıların arama motorunda arama yaparken kullanacakları anahtar kelimeler veya terimler olarak adlandırılabilir. Meta keyword Google tarafından yapılan açıklamalar neticesinde SEO kriteri olmaktan çıkarıldı. Manipüle edilmesi, söz konusu sayfaların meta keyword kısmına çok fazla ve konu ile alakasız anahtar kelimeler girilmesi arama motorlarının yanılmasına sebep oldu. Bu sistem açığı uzun süre kullanıldı. Ancak artık “meta keyword” ler artık SEO çalışmalarında kullanılmıyor. Kullanımına örnek vermek gerekirse;

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 11 Sitenin Yazılım Dilleri

SEO Bursa;  Bursa ili içerisinde hizmet veren Yeşil SEO 2005 yılından beri başarı ile müşterilerine hizmet veriyor. Web tasarımı, logo, kartvizit ve afiş tasarımı, server optimizasyonu, SEO danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı, adwords danışmanlığı alanlarında kaliteli ve müşteri odaklı olarak hizmetlerini sürdürüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.