izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Twitter para cezasını ödemeyeceğini açıkladı

twitter-iconBilindiği üzre ülkemizde sosyal medya kullanım oranı son derece yüksek. Twitter da hiç kuşkusuz en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinden biri. Ülkemizde Twitter, Facebook ile birlikte en fazla kullanılan sosyal ağların başında gelmekte. Güncel olaylarla ilgili yapılan terör içerikli paylaşımların Türk devletine zarar verecek nitelikte olduğu düşünüldüğünden bununla ilgili Twitter yetkililerine ülkemiz tarafından bazı talepler yöneltilmişti. Ancak Twitter yetkilileri gerekeni tam olarak yapmadığından Twitter, bu defa ülkemizde kapatılmak yerine para cezasına çarpttırıldı. Elimize ulaşan bilgilere göre Twitter bugün itibariyle bu cezanın son ödeme tarihini kaçırdı. Aslında kaçırdı dememiz biraz yanlış olur çünkü Twitter gayet bilerek ve isteyerek bu cezayı ödemedi. Ünlü sosyal medya platformundan konu ile ilgili bir açıklama yapılması bekleniyordu ve o açıklama nihayet yapıldı.

TWİTTER PARA CEZASINI ÖDEMEYE YANAŞMIYOR

Bilindiği üzre Twitter bağımsız bir kuruluş yani herhangi bir devlete bağımlı olarak işlemiyor. Bu yüzden dolayı kendisine yöneltilen adli cezaları hiçbir şekilde kabul etmiyor.

ANKARA 10.İDARE MAHKEMESİ’NDE  KARŞI DAVA AÇILDI

Elimize ulaşan bilgilere göre Twitter kendisine kesilen 150 Bin Türk Lirası tutarındaki mevlayı ödemedi ve Türkiye’ye karşı bu cezanın hukuksuz olduğunu öngörerek bir karşı dava açtı. Peki Twitter bu davayı hangi mahkemeye açtı? Elimize ulaşan bilgilere göre bu dava konu ile ilgili görevli mahkeme olan Ankara 10.İdare Mahkemesi’nde açıldı. Twitter’ın açtığı karşı davayı kazanıp kazanmayacağı büyük bir merak konusu olmuşken, ülkemizin Twitter ile davalık olması kuşkusuz ileriki süreçte Twitter’ın bu davayı kazanması halinde bazı şeyleri değiştirecektir. Örneğin çok büyük bir ihtimalle Twitter ağı ülkemizde eskiden olduğu gibi tekrar yasaklanacaktır. Konu ile ilgili gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.