izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

65 Yaş Üstü Vatandaşlarımız İçin Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

65 Yaş Üstü Vatandaşlarımız İçin Sokağa Çıkma Yasağı Geldi 121.03.2020 tarihi gece 24.00’dan itibaren uygulanmak üzere 65 yaş üstü vatandaşlarımız için resmi olarak sokağa çıkma yasağı uygulaması gelmiştir.İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarıya çıkmalarının yasaklandığını duyurdu. Bu kapsamda, 65 yaş üstü için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulacak, 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler.

Genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar bugün saat 24.00’dan ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklandı.

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam ediyor. Türkiye’de ölen 9 korona virüs hastsının 60 yaş üstü olduğunu düşünürsek uygulamanın çok yerinde olduğu söylemeden geçemeyeceğim.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.