izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

After Effects Programı

After Effects, üzerinde Adobe’un imzasını taşıyan, çeşitli animasyonların hazırlanması ve profesyonel olarak videoların meydana getirilmesi için günümüz editörleri ve grafikerleri tarafından en sık kullanılan yazılımlardan biridir. AE’nin diğer video düzenleme yazılımlarına oranla en büyük farkı tamamen profesyonel bir yazılım olması ve istenilen her şeyi doğru tekniklerin uygulanması halinde kullanıcısına sunabilmesidir. Endüstri standartlarında bir yazılım olan After Affects, bugün “Acaba bu filmi nasıl yaptılar?” diye düşündüğümüz birçok film ve klipte de yardım alınan yegane yazılımlardan biridir.

Adobe’un geleneksel arayüz tasarımının çizgilerini taşıyan program, kolayca istediğiniz araçları istediğiniz yerde bulmanızı sağlıyor ve kısa süre içerisinde yazılıma adapte olmanıza yardımcı oluyor. Diğer video düzenleme yazılımlarının tümünde olduğu gibi AE içerisinde de katmanlı çalışma ortamı ve bir zaman çizgisi yer alıyor. Böylece düzenleme işlemleri hem çok daha profesyonel hem de vakit almaksızın gerçekleştirilebiliyor.

AE’nin birçok düzenleyici tarafından kullanılıyor olmasının bir diğer önemli nedeni de yalnızca özel efektler uygulayabildiğiniz bir yazılım değil, özel efektleri oluşturduğunuz bir yazılım olmasıdır. Dolayısıyla yazılım yapmak istediğiniz tüm video işlemleri için size en uygun alt yapıyı sunuyor. AE ile kaliteli çalışmalar çıkartabilmek için geri kalanı ise tamamen teknik ve biraz da beceri yeteneği.

Özellikle YouTube vb. video paylaşım platformlarının aktif olarak kullanıldığı günümüzde gerçekten profesyonel video düzenlemeleri meydana getirmek için After Effects programı en çok kullanılanların arasında yer alıyor. After Effects’de Adobe ailesinin diğer grafik yazılımlarında da olduğu gibi lisans ücreti karşılığında sunuluyor ve farklı ihtiyaçlarla alışkanlıklara cevap verebilecek sürümleri bulunuyor.

After Effects Dersleri
After Effects’i kullanarak harika efektlerin ardı ardına patladığı bir video klibi veya baştan sona kaliteli animasyon hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey ne yazık ki yazılımın kendisi değildir. AE’ye sahip olmanızın yanı sıra yazılımın temel kullanım prensibini anlayabilmeniz için dersleri üzerine eğilmeli ve en önemli tekniklerini öğrenmelisiniz. AE tekniklerini öğrenip, hayal gücünüzle birleştirdikten sonra AE ile meydana getirebileceğiniz çalışmaların hiçbir sınırı yok.

AE Dersleri konusunda kafanızda oluşan soru işaretlerini gidermek yada diğer kullanıcıların yapmış olduğu paylaşımlardan faydalanmak için WM Aracı forumunun After Effects kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: wmaraci.com/nedir

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.