izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Dizel Jeneratörlerin Özellikleri

canakkale-jeneratorElektrik kesintilerinin çok yoğun olarak yaşandığı günümüzde, özellikle hayati önem taşıyan noktalarda hayatın akışının normal şekilde seyretmesini sağlayan jeneratörler; ihtiyaca göre ve elbette gelişen teknolojinin de desteklemesiyle birçok farklı şekilde üretilmektedir. Bunlardan en popülerlerinden birisi ise; Dizel Jeneratör sistemidir. Bu sistemin temel parçaları; dizel motor, kuvvet panosu ve kumanda, elektrik makinesi alternatörü ve mekanik birleştirme elemanlarıdır.

Dizel Jeneratörde Hangi Özellikler Bulunmalı?

Dizel Jeneratör sistemi itibariyle, standart motora sahip jeneratörlere göre daha farklı bir sistem ile çalışır. Bundan dolayı, klasik jeneratörlerden farklı bir şekilde bazı temel özelliklere ve farklara sahi polması gereklidir. İlk olarak, yakıt pompa regülatörüne sahip olmalıdır. Ama bu regülatörün, mekanik veya hidrolik olması önemli değildir. Önemli değildir çünkü; süreç içerisinde motor devrinde yaşanabilecek değişiklikler direk olarak frekansa etki eder. bu şekilde ortaya çıkan motor devir değişimlerini fark edebilmek için ise, takometreye ihtiyaç duyulur. Dizel jeneratörlerin, pervane yapıları üfleyen tipte olması gerekir. Genel olarak pervane yapısı, emen tipte olan motorların temel amacı, hava akım gücünden yararlanmaktır. jeneratörde ise, pervane havayı motordan çekip dışarı üfler.

Burada temel ama., hareket halinde olan havanın motor blogunu ve radyatör peteğini soğutması ve bu sayede havanın dışarı çıkarılarak verimli bir soğutma sağlanmasıdır. Dizel jeneratörlerde ağır tipte volan kullanılması gereklidir. Çünkü, silindirde oluşan patlamalar sonucu devirde ani değişimler olmasıdır. Oluşan bu değişiklikler, voltajda bir takım düzensizliklere sebep olur ve ağır tip volan sayesinde ortaya çıkan darbelerin alternatöre olan etkisi azalmış olur.

Dizel jeneratörler hakkında daha net bilgi için http://www.ideajenerator.com/urunler.php?menu=1&sayfa=2 adresini ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.