izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır? 1Günlük yaşamda yapılan işlerden ya da yapılan yanlış hareketlerden dolayı insanların belinde ağrılar oluşmaktadır. Bu ağrıların büyük çoğunluğu bel fıtığının ortaya çıkmasından kaynaklanmaktadır. Bel fıtığı rahatsızlıklarında çoğu zaman çeşitli fizik tedavi yöntemleri uygulanmakta, birçok doktor bel fıtığı için ameliyat olmayı önermektedir. Ancak günümüzde ameliyatsız bel fıtığı tedavisi mümkün olmaktadır. En iyi fizik tedavi yöntemlerinden birisi ise gtostrapi yöntemidir ve bu uygulama sayesinde ameliyat olmadan tedaviniz yapılabilmektedir.

GtosTrapi

Fizik tedavi yöntemlerinden birisi olan gtosterapi yöntemi, kas iskelet sisteminde bulunan tüm dokularda görülen rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılan bir fizik tedavi yöntemidir. Fizik tedavi merkezimizde, tüm bel fıtığı rahatsızlığı çeken hastalara uyguladığımız yöntemler ile sırt kaslarını güçlendiriyor ve bel fıtığının vermiş olduğu ağrıları azaltıyoruz. Gtos yöntemi, bel ve boyun ağrılarından tüm sırt bölgesi kas ağrılarına, diz ağrılarına kadar birçok rahatsızlığın ortadan kaldırılmasında kullanılan etkili tedavi yöntemlerindendir. Merkezimizde yapılan gtosterapi yöntemi ile tedavilerde bir ya da birkaç seansta istenilen sonucu ulaşabilirsiniz.

Nasıl Uygulanır?

Bel fıtığı rahatsızlıklarında büyük acılar çeken kişiler ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemi olan gtosterapi sayesinde kısa sürede sağlıklarına kavuşabilmektedir. Bu uygulama merkezimizde tedavi türüne göre özel cihazlarla uygulanmaktadır. Bünyemizde bulunan ve gtosterapi eğitimi almış olan fizyoterapistler tarafından yapılmaktadır. Tüm yaş grupları için uygun olan gtos yönteminde yan etki oluşturabilecek herhangi bir iğne ya da ışın kullanılmamaktadır. Ağrının olduğu belirli noktalara basınçlar uygulayarak ağrıyı gidermeyi hedeflemektedir.

Ne Zaman Uygulanır?

Kas sistemlerinde ve iskelet sistemlerinde oluşan çeşitli ağrılı durumlarda fizik tedavi yöntemi olarak gtosterapi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Merkezimizde çeşitli fıtık ameliyatları geçirmiş ve ağrıları tekrarlamış olan hastalar üzerinde de gtos yöntemi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gtosterapi uygulaması hastanın vücut yapısı ve ağrı durumuna göre 1 ya da 3 saat süre ile uygulanmaktadır. Kas spazmı gibi durumlarda bir seans uygulamak yeterli gelirken, romatizmal hastalar ve bel fıtığı ilerlemiş olanlar için birkaç seans devam edilmesi gerekmektedir. Gtosterapi yönteminin kaç seans uygulanacağına, tedaviyi uygulayan fizyoterapist karar vermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.