izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalı?

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalı? 1Anahtar kelime kullanımı nasıl olmalı? SEO çalışmalarında anahtar kelime kullanımının önemi nedir? Bir metni, bir paragrafı en kısa ve açık şekilde anlatan kelime ya da kelimelerdir. Anahtar kelimeler yazılmış olan veya yazılacak olan bir makalenin veya metnin özüdür. Yazılan makalelerde anlatılmaya çalışılan, doğru şekilde okura aktarılmak istenen bir konu vardır. Bu konunun ne olduğu genelde ilk paragrafta özet bir şekilde verilir.

Ancak bu cümlelerin de daha bir özeti varsa o da anahtar kelime veya kelimelerdir. Anahtar kelime, yazılan yazının ana konusu hakkında bilgilendirici etkiye sahiptir. Örneğin ilkokullarda veya ortaokullarda ders kitaplarında olan metinlerde, kısa yazılarda öğrencilerden bu metinde geçen anahtar kelime veya kelimeler nelerdir? Gibi sorular yönlendirilir. Yani aslında bu anahtar kelime kavramı küçük yaşta bile bizlere kazandırılan bir kavramdır.

Sayfa İçeriği

Anahtar Kelime Nasıl Yazılır?

Anahtar kelimeler alfabetik sıraya uygun olacak şekilde, küçük harflerle ve aralarında virgül olacak şekilde yazılıyor. Ayrıca bu anahtar kelime ek almadan ve kalın punto olarak kullanılıyor. Site içi SEO çalışmalarınızda anahtar kelimelerinizi aşırıya kaçmamak şartı ile kalın harfle vurgulayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Kullanımında 3 Önemli Kural Nedir?

  • Anahtar kelimelerin kullanımı, bizden ne kadar isteniyorsa o kadar kullanılmalıdır. İstenilenden daha az veya fazla kullanmamak gerekiyor.
  • Bizden istenilen anahtar kelimenin üstünde değişiklik yapmadan, kelimeyle oynamadan aynen yazmanız gerekiyor.
  • İstenilen anahtar kelime sayısı birden fazlaysa, bu kelimeleri ardı ardına, yan yana kullanmak doğru değildir. Her birini makalenin veya metnin farklı yerlerinde kullanmak gerekiyor.

Bu kullanım konusunda farklı eklentiler sizlere adeta ışık tutacaktır. Örneğin WordPress Yoast Seo, All In One seo eklentisi gibi. Bu tarz eklentilere odak anahtar kelimenizi yazabilirsiniz. Ve yazınızın alt kısmında bulunan eklenti ayarlarından doğrularınızı ve yanlışlarınızı görebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler Neden Bu Kadar Önemlidir?

Anahtar kelimeler, oldukça önemlidir. Bir makalede veya metin içerisinde yer alan bu kelimeler, okuyucuyla sizin okura sunduğunuz konu hakkında önemli bir köprü görevi görür. Kişinin acelesinin olması veya yetiştirmesi gereken bir makale okumasının olması durumunda, anahtar kelimeler sayesinde daha kısa sürede bilgi toplayabilecek veya kafasında belli düşünceler oluşabilecektir. Bu da anahtar kelimenin önemini daha da arttırır.

Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?

Makalede ele alınan konuya çağrışım yapacak şekilde olmalı, o kelimeyi duyduğumuzda aklımıza farklı fikirler değil de metinde yer alan konuyla alakalı fikirler gelecek şekilde, konuya uygun bir şekilde belirlenmesi en uygunu olacaktır.

Seo Çalışmalarında Anahtar Kelime Kullanımının Önemi Nedir?

Seo çalışmalarında anahtar kelime kullanımı, arama motorlarının ilgili sayfalarınızın konusunu belirlemesi adına son derece önemli bir faktördür. Bu kullanım, tamamen legal bir şekilde gerçekleşmelidir. Bazı site sahipleri haddinden fazla anahtar kelime kullanımı yaparak, arama motorlarını yanıltıcı eylemlerde bulunabiliyor. Örneğin Anahtarlık satışı yapan bir sitenin, ana sayfasında yüzlerce farklı noktada anahtarlık kelimesini kullanması gibi…

Eğer hiçbir anahtar kelime kullanmazsanız, istediğiniz o kelimede Google’da daha üst sıralara gelmeniz zor olabilir.

Seo iç ve dış seo olarak ikiye ayrılmaktadır. Dış seo çalışmaları, backlink çalışmaları olarak adlandırılmaktadır.

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalı?

Öncelikle anahtar kelimenizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Ve ilgi sayfa içerisinde sadece anahtar kelimeniz ile ilgili değil, anahtar kelimenizin diğer varyasyonlarını içeren başlıklar da kullanabilirsiniz. Örneğin “beyaz eşya servisi” işi yaptığınızı varsayalım. İlgili sayfanızda “beyaz eşya tamir servisi”, “buzdolabı servisi”, gibi alt başlıklar da kullanabilirsiniz. Bu sayede alacağınız verim daha yüksek olabilir.

Unutmayın, aranma hacmi yüksek kelimelerde ve bazı sektörlerde sadece site içi seo ile başarı elde edilemeyebilir. Domain otoritenizin doğru backlink çalışmaları ile artması son derece önemli bir unsurdur. Bunun için kaliteli backlink paketleri ile internet sitenizi güçlendirebilirsiniz. Backlink paketi seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekmektedir. Yanlış yöntemler, sitenize yarardan çok zarar verebilir. Tercih edilebilecek firmalardan bir tanesi Backlinkim yani backlinkim.com.tr ‘dir.

Anahtar kelime kullanımı nasıl olmalı? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.