Anasayfa / Tanıtım Yazıları / Zona Hastalığı Nedir ?

Zona Hastalığı Nedir ?

İnsanların sağlık sorunları başında cilt rahatsızlıkları gelmektedir. Ülkemizde yaygın olarak bilinen gece yanığı yani Zona hastalığı hakkında bilgiler vereceğiz. Zona hastalığı ufak yaşlarda su çiçeği geçiren kişilerde görülmektedir. Bu hastalık çok ağrı yapar. İnsanların bu ağrıları dayanması bazen zorlaşır. Sizlere tavsiye amacıyla bazı bilgiler paylaşacağız. Burada anlatımlar doğrultusunda hastalığınıza bir çare olabilir. Fakat bilgileri doktor önerisi dışında yapmayınız.

Su çiçeği geçirmiş insanlar vücudunda virüs bırakılarak ileri ki yaşlarda gece yanığı nasıl sebep olmaktadır. Gece yaranın belirtileri kırmızı parlak şekilde insan vücudunun baş, boyun, bel, sırt, omuz, kol ve bacak gibi bölgelerinde su kabarcıkları şeklinde görülmesiyle kendini gösterir. Yaklaşık 14 gün ile bir ay süresince nöbet şeklinde insana ciddi ağrılar verdirir.

Bu süreçte Zona geçiren kişilerin antibiyotik haplar ve Antibiyotik kremler kullanılması doktoru tavsiyesi ile yapılmaktadır. Ayrıca günümüzde alternatif tıp ile uzman doktorların hazırladığı şifalı bitkiler kürler ile hastalığa çare aramaktadır.

Zona hastalığı bulaşıcı mı ? Bu sorunun net yanıtı şu şekildedir. Küçükken su çiçeği olmamış iseniz size bulaşma ihtimali yüksektir. Su çiçeği olan kişilere zona bulaşmaz. Bu duruma dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir