izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Anaokulunda Montessori Eğitimi Hakkında Bilgiler

Anaokulunda Montessori Eğitimi Hakkında Bilgiler 1Anaokulu dönemi her ne kadar geçmiş zamanlarda önemsenmese de artık hak ettiği önemi almaya başladı. Geçmişte Avrupa ve Amerika bölgesinde insanların üzerinde durdukları bu dönem artık ülkemizde de önemli bir hale geldi. Günümüzde artık anne babalar anaokulu dönemine gelen çocuklarının en iyi şekilde eğitim hayatına başlamalarını istiyorlar.

Bu istekleri doğrultusunda da araştırmalar yapıyorlar. Yapılmakta olan araştırmalar esnasında da insanların karşılarına farklı eğitim sistemleri çıkıyor. Montessori eğitimi de bunlardan biri.

1900’lü yılların başında geliştirilmiş olan Montessori eğitimi ile alakalı bilinecek olan en önemli şeylerden biri, merkezinde çocuğun olmasıdır. Öğretmen ise bu aşamada çevreyi hazırlamalı ve çocuğun çevresi ile başarılı şekilde etkileşime geçmesini sağlamalıdır.

Montessori Eğitimi Nedir?

Temel olarak Montessori eğitimi bünyesinde çocuklar etkinlikleri kendileri yönetirler. Böylelikle yaşayarak öğrenir ve iş birliğine dayalı oyun temelli çalışmalar yapılır. Çocuk alınacak olan eğitimde kendi öğrenimi adına yaratıcı seçimleri yaparken öğretmen ve içerisinde bulunduğu ise yaşına uygun faaliyetleri sunarak süreci yönlendirmiş olur.

Anaokulu döneminde alınacak olan bu eğitim ile öncelikli olarak çocuğun işlevsel bağımsızlık ve duygularını kontrol edip düzenleme becerisinin gelişmesi hedeflenir. Daha sonrasında açık ve saygılı bir iletişim ile sosyal gelişimin desteklenmesi sağlanır.

Sınıfta çocukların yaş gruplarına uygun olacak tarzda okuryazarlık, duygusal algı ve matematik anlayışının gelişmesi adına farklı materyaller kullanılır. Ve yaratıcı keşiflere fırsat tanınıp çocuğun özgüvenli ve yaratıcı olması hedeflenir.

Bakırköy Yetenekli Eller Anaokulunda uygulanan bu yöntem hakkında daha fazla bilgi alabilmek için okulun web sitesini inceliyeblirsiniz: https://yeteneklieller.com.tr/egitim-metotlari/montessori-egitimi/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.