izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mobil Uygulama Nedir, Mobil Uygulama Geliştirme

Akıllı telefonlar, elektronik tüketicilik açısından kitlesel bir kültürel fenomeni temsil etti. Ancak her şeyden önce, üçüncü nesil cep telefonlarının kahramanları haline gelen taşınabilir telefonların, önemli bir teknolojik evrimi oldu.

Bir mobil uygulama oluşturma süreci hakkında bilgi edinmek için bu kılavuzu okuyun.

Mobil Uygulama Ne Anlama Gelir?

Akıllı telefonların ve tabletlerin popülaritesinin artması, mobil uygulama geliştirmeyi tüm dünyada işletme sahipleri arasında giderek daha popüler bir trend haline getirdi. Peki, mobil uygulama tam olarak nedir? İşletmelere ne tür faydalar sağlar?

Mobil uygulama nedir? Akıllı telefon veya tablet bilgisayar olabilen bir mobil cihazda çalışmak üzere tasarlanmış bir uygulama türüne verilen isimdir. .

Masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış uygulamaların aksine, mobil uygulamalar entegre yazılım sistemlerinden uzaklaşır.

Mobil Uygulama Geliştirme Teknolojileri

Bir mobil uygulama oluşturma sürecini anlamanıza yardımcı olmak için, işletme sahiplerinin bir uygulama oluşturmadan önce yapması gereken tüm farklı teknoloji değerlendirmelerine daha yakından bakalım.

Yerel uygulamalar

Yerel uygulamalar nelerdir? Uygulamalar, tek bir mobil işletim sistemi için oluşturulduğundan yerel olarak adlandırılırlar. Belirli bir platforma veya cihaza özgüdürler. Günümüzde mobil uygulamalar; Android veya iOS gibi sistemler için oluşturulmuştur. Yerel uygulamaların esas yararı, yüksek performansları ve mükemmel kullanıcı deneyimidir. Sonuçta, onları oluşturan geliştiriciler yerel cihaz kullanıcı ara yüzünü kullanıyor.

Ağ uygulamaları

Web uygulamaları, mobil cihazlarda çalışan yazılım uygulamalarıdır. Ancak yerel uygulamalar ile web uygulamaları arasında önemli farklılıklar vardır. Başlangıç olarak, web uygulamaları çalıştırmak için tarayıcıları kullanır ve genellikle CSS, HTML5 veya JavaScript ile yazılır. Bu tür uygulamalar kullanıcıyı URL’ye yönlendirir ve ardından uygulamayı yükleme seçeneği sunar. Sadece sayfalarında bir yer imi oluştururlar. Bu nedenle minimum cihaz belleğine ihtiyaç duyarlar

Hibrit uygulamalar

Bu uygulamalar JavaScript, CSS ve HTML 5 gibi web teknolojileri kullanılarak oluşturulmuştur. Neden hibrit olarak adlandırılır? Karma uygulamalar temelde yerel bir sarmalayıcıda gizlenmiş web uygulamaları gibi çalışır. Hibrit uygulamaların geliştirilmesi kolay ve hızlıdır, bu da açık bir avantajdır.

Bir yazılım geliştirme şirketi ile anlaşmak

Mobil geliştirmede uzmanlaşmış birçok yazılım geliştirme ajansı mevcut. Bu tür şirketlerle ekip oluşturarak, uygulamanızı geliştirme görevini size aşağıdakiler gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunabilecek bir grup uzmana devredeceksiniz:

  • UX / UI tasarımı,
  • Ürün geliştirme,
  • Arka uç ve ön uç geliştirme,
  • Test yapmak,
  • Kalite güvencesi (QA),
  • Ve proje yönetimi.

Bu seçeneğin temel faydası, ekibin sizinkine benzer projeleri gerçekleştirerek edindiği kolektif uzmanlık ve bilgiden yararlanabilmenizdir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.