izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Animatör Rap Şarkıcı Allame

 

Asıl adı Hamza Gül olan Allame, 27 Temmuz 1987 tarihinde Trabzon’ da dünyaya gelmiştir. Ağabeylerinin dinlediği rap şarkılardan küçük yaşta etkilenen Allame, daha o yaşlardan müzik kariyeri yapma kararı vermiştir.

İlk müzik deneyimini babasının iş için gittiği İsrail’ den getirdiği teybi kullanarak gerçekleştiren Allame, asıl müzik çalışmalarına Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon bölümünü kazandıktan sonra başlamıştır. Asıl mesleği animatörlük olan Allame, üniversiteden mezun olduktan sonra Resimli Filim Animasyon Stüdyosu’nda animatör olarak işe girmiştir.

https://mp3kulisi.com/sarkici/Allame

OKUL HAYATI BOYUNCA MÜZİĞİ HİÇ BIRAKMADI

Hem eğitimine devam eden hem de müzik kariyeri için çabalayan Allame, kendi altyapısını oluşturduğu şarkıların yanı sıra solo albüm hazırlıklarını da gerçekleştirmiştir. Önce memleketi Trabzon’ da ilk solo albümü “Aforizma” yı piyasaya çıkartan genç müzisyen ardından okul için geldiği Eskişehir’ de Leşker Asakir ile “Batarya Records” isimli bir müzik grubu kurmuştur.

Farklı rap şarkıcıları ile ortak çalışmalar gerçekleştiren Allame, 2014 yılında hazırladığı “Bir Dakika” isimli parçanın video klibi ile Hiphoplife Pro kanalında 6 milyon izlenme sayısına ulaşmayı başarmıştır.

BİR SÜRE TRT ÇOCUK KANALINDA ÇİZGİ FİLM SESLENDİRMESİ YAPTI

Animatörlük mesleğinin yanı sıra TRT Çocuk kanalında yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi filmde seslendirmen olarak görev alan Allame, bu süre içerisinde rap müzik üzerine çalışmalarına da hız kesmeden devam etmiştir. Ünlü rap şarkıcı 2018 yılında iç mimar Gülşah Boncuk ile evlenmiştir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.