izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Anket Sonuçları, Windows 11’İn Şaşırtıcı Derecede Olumlu Karşılanacağını Gösteriyor

Windows Report tarafından yürütülen anket, insanların %53‘ünün Windows 11‘in “harika göründüğünü ve yüklemek için sabırsızlandığını” düşündüğünü gösteriyor. Diğer taraftan, ankete katılanların sadece %13‘ü “Beğenmedim, yükseltme yapmayacağım” yanıtını seçti.
Başlat Menüsü ve Görev Çubuğunda yapılan büyük görsel değişikliklere rağmen, bir başka %21 Windows 11‘in Windows 10‘a oldukça benzediğini belirtti. Bu arada, %7‘si “Daha büyük bir revizyon bekliyordum” yanıtını verirken, %6‘sı “hayal kırıklığına uğradım” dedi.
Anketin bir başka bölümü, yeni işletim sistemini çalıştırmak için cihazları değiştirmek isteyen kişileri kapsıyordu. Ankete katılanların yüzde %35‘i Windows 11‘in keyfini çıkarmak için dokunmatik tabanlı bir cihaza geçebileceklerini belirtirken, %14‘ü Windows 11‘in nasıl davranacağı konusunda şüpheci olduklarını belirtti.

Anket Sonuçları, Windows 11'İn Şaşırtıcı Derecede Olumlu Karşılanacağını Gösteriyor 1
Windows 7 kullanıcıları bile Windows 11‘e yükseltme yapıyor olabilir. Ankete katılanların %57‘si yanıt verdi ve piyasaya sürüldüğünde Windows 11‘e yükselteceklerini belirtti. Windows Raporları, Windows 7 kullanıcılarının neredeyse yarısının da Windows 11 uyumlu bir cihaza sahip olduğunu belirtti.
Diğer yanıtlar minimum gereksinimlerle ilgiliydi. İnsanların %43‘ü, cihazlarının Windows 11 çalıştırabileceğini ve her şeyin doğrulandığını belirtti. İnsanların sadece %20‘si işletim sisteminin gereksinimlerine sahip değil.
Windows 11, bir TPM 2.0 yongası veya Intel 8. nesil veya AMD Ryzen 2000 veya daha yeni bir işlemci gerekiyor. Ankette, insanların %42‘si TPM yongalarını Windows 11‘i çalıştıracak şekilde yükseltmeyi planladıklarını söyledi ve %18‘i zaten bir yongaya sahip.
Windows Report anketi Crowdsignal kullanılarak gerçekleştirilmiş ve 177 ülkede 11.097 kişiden yanıt almıştır . İşletim sistemlerine göre, insanların %89‘u Windows 10, %6 Windows 7, %1 MacOS, %1 ChromeOS, %1 Linux ve %2 diğer işletim sistemlerini kullanıyordu.
Microsoft, Windows 11‘in beta testi sürecinde ve bu tatil sezonunun ilerleyen günlerinde piyasaya sürüleceğini belirtti. Bu ankete katılan kişilerin %17‘si, işletim sistemini erkenden almak için programa kaydoldu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.