izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Oppo, Ekran Altı Kamera Teknolojisini Duyurdu!

Akıllı telefon üreticileri insanlara tam ekran deneyimi sunabilmek için ön kamerayı çentik ve ekran deliği gibi yenilikler getirerek cihazlarına taşıdı. Ancak ekrandan parmak izi okuyucunun akıllı telefonlarda kullanılması ve yaygınlaşması sonrasında bir adım daha ileri gitmek için ekran altı kamera teknolojisi üzerine düşüldü. Bu teknolojiyi kullanan ilk telefonlar kısa süre önce piyasaya sürülürken, Oppo ekran altı kamera teknolojisi tanıtıldı.
Oppo, yeni yeni teknolojisinde daha fazla ışığın geçmesine izin vermek için ekranın kamerayı kaplayan kısmındaki piksel yoğunluğunu azaltan önceki yaklaşımlarının aksine, OLED panelinin geri kalanıyla aynı ppi netliği korumak için daha küçük pikseller kullanma yoluna gitti.

Oppo, Ekran Altı Kamera Teknolojisini Duyurdu! 1
Oppo tarafından aktarılan bilgilere göre kullanıcılar, günlük kullanım sırasında alan ile ekranın geri kalanı arasında neredeyse hiçbir görsel farkı tespit edemedi ve çok daha sürükleyici bir görsel deneyim yaşadı. Şirket ayrıca, beyaz arka plan ve keskin metin nedeniyle önceki ekran altı kameralar için en kötü durum senaryosu olan bir e-okuyucu uygulaması çalıştıran prototip telefonunun görüntüsünü de paylaştı.
Oppo getirdiği yeniliklerin yanında, geleneksel ekran kablolarını yenilikçi şeffaf kablolama malzemeleriyle değiştirdi. Yeni malzemeler kablo genişliğini yüzde 50 oranında azaltırken, daha iyi görüntü kalitesi sağlayan bir üretim süreci kullanıyor. Tüm bu yeniliklerin ek olarak gelişmiş güvenlik ve kullanım ömrü ile birlikte ekran doğruluğu, renk ve parlaklık üzerinde gelişmiş kontrol sağlayacak.

Oppo, Ekran Altı Kamera Teknolojisini Duyurdu! 2
Oppo, ekran altı kameralar üzerinde çalışmalar yürütüyordu. Oppo’nun geliştirdiği teknoloji hakkında paylaştığı notlar ise şu şekilde;

  • Yenilikçi piksel geometrisi: Yeni çözüm, 400-PPI’lık bir görüntü sağlamak için her pikselin boyutunu küçültürken piksel sayısını azaltmıyor.
  • Şeffaf kablolama ve yeni tasarım: OPPO, geleneksel ekran kablolarını yenilikçi şeffaf kablolama malzemesiyle değiştirdi. Bu çözüm kablo genişliğini %50 azaltan çok hassas bir üretim süreciyle birleştiğinde daha pürüzsüz bir görsel deneyim ve çok daha iyi görüntü kalitesi sunuyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.