izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Avatar 2, 3, 4 ve 5 Geliyor!

Neredeyse dünyanın ilk olarak 3D sinema filmi olan ve aynı zamanda büyük bir kitle tarafından beğenilen James Cameron’ın Avatar’ı dört filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Son dönemlerde sinema sektöründe yoğunluklu olarak kitap ve çizgi romanlardan esinlenen filmleri gösteriyor.

Bunlardan geri kalanlar ise genellikle seri olarak karşımıza çıkan filmler oluyor. Bu noktada Terminatör, Aliens ve Titanik gibi birçok filmde unvana sahip ve Hollywood ‘un çok bilinen isimlerinden olan James Cameron, CinemaCon’sa gerçekleştirmiş olduğu duyuru ile birlikte seri olarak Avatar filmini karşımıza çıkartmaya hazırlandığını dile getirdi.

avatarAEM-xlarge[1]

En son 18 Aralık 2009 tarihinde sinema da gösterime giren ve zamanının ilk 3D filmi olarak dikkatleri üzerine toplamayı ve bir o kadar da tepki ile beğeniyi toplayan Avatar için devam filminin geleceğini internet ortamında yapılan açıklamalar ile dolaşıyor. Sadece Avatar 2’nin değil, Aynı zamanda Avatar 3, Avatar 4 ve Avatar 5’in geleceğini açıklayan James Cameron, Bu durumda yedi sene içerisinde bu işlemleri etkili ve güze hikâyeler ile gerçekleştireceğini dile getirdi.

avatar-wallp-1920x1080[1]

Yukarıda ki konuyu özetleyecek olursak yaklaşık olarak yedi sene bu da 2023 yılında Avatar 5 olmak üzere toplamda dört adet Avatar’ın seri halini rahatlıkla görebileceğiz. James Cameron tarafından belirtilen Avatar tarihleri ise Avatar 2 için 2018, Avatar 3 için 2020, Avatar 4 için 2022 olurken Avatar 5 için de 2023 yılında gerçekleşecek gibi duruyor.

Geride bıraktığımız zaman diliminde düzenlenen 67. Altın Küre Ödülleri yarışması içerisinde en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerine sahip olan Avatar, Toplamda dokuz dalda aday olarak gösterildiği 82. Akademi Ödülleri’nde yani Oscar, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Görüntü Yönetmeni aynı zamanda En iyi görsel efekt dallarında aşağı yukarı üç adet ödül kazanmıştı.

James Cameron’un önümüzdeki yedi yıl içerisinde bakalım yeni filmlerinde ne gibi ödüllere sahip olacak. Bu bağlamda Avatar’ın başarısının neler olacağını ilerleyen zaman diliminde hep birlikte göreceğiz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.